Uroczyste rozdanie nagród

W Chojnickim Centrum Kultury laureaci konkursu z okazji Dnia Babci i Dziadka odebrali dyplomy i nagrody rzeczowe. Wydarzeniu towarzyszyły wystawy "Ferie 2023", "Zabytki Chojnic" oraz plenerowa ekspozycja nagrodzonych prac.

Wszystkim uczniom dziękujemy za chęć udziału w konkursie i gratulujemy nagrodzonym uczestnikom.   |  fot. ChCK

W niedzielę o godzinie 12:00 na scenie Chojnickiego Centrum Kultury odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie plastycznym, pt. "Zimowy kolaż dla Babci i Dziadka". Nagrody oraz dyplomy wręczali Karolina Gatzke, absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, Grzegorz Szlanga, zastępca dyrektora ChCK ds.artystycznych, oraz Ewa Kerplik, sekretarz konkursu.

Nagrodzeni i wyróżnieni laureaci konkursu wraz z rodzinami wysłuchali fragmentów książki H.Ch. Andersena, pt. "Królowa śniegu" w wykonaniu Grzegorza Szlangi. Nagraniu towarzyszyła zimowa scenografia stworzona pod okiem Danuty Wolińskiej przez uczestników feryjnych warsztatów artystycznych pt. "Bajkowo plastycznie z filmem w tle".

Po uroczystym wręczeniu nagród uczestnicy gali udali się na zwiedzanie wystaw. Pan Grzegorz Szlanga zaprosił młodych adeptów sztuki do obejrzenia twórczości Przewodniczącej Jury Karoliny Gatzke, pt "Zabytki Chojnic", wykonania wesołych zdjęć na tle zimowej scenografii utworzonej w sali wystawowej oraz do podziwiania nagrodzonych prac wyeksponowanych na Wzgórzu Ewangelickim.

ChCK