Uprzedził publiczność, że będzie piosenka w języku ... rosyjskim

Komplet publiczności w ChCK wczoraj (25.09.) oglądał koncert piosenek Anny German w wykonaniu Marty Wieczorkiewicz. Wejściówki na niego skończyły się bardzo szybko.

Owacją na stojąco i bukietami kwiatów nagrodzono chojnicką „Annę German”.   |  fot. (je)

Przed koncertem Grzegorz Szlanga uprzedził publiczność, że w trakcie recitalu będzie piosenka w języku rosyjskim: - Jaka jest sytuacja geopolityczna, wszyscy wiemy, ale jesteśmy zobowiązani do uprzedzenia, że w trakcie recitalu będzie piosenka w języku rosyjskim. Anna German w swym życiorysie zahaczyła o Rosję, stąd ten element musi pojawić się na scenie. Wiadomo, że ten temat jest drażliwy. Ale to jest niewielka część tego, co Państwo zobaczycie.

Tak przygotowana chojnicka publiczność z wielkim zainteresowaniem chłonęła piosenki Anny German w wykonaniu stypendystki burmistrza Chojnic Marty Wieczorkiewicz. Przeplatała je sugestywną opowieścią przedstawianą w I osobie o jej życiu i karierze artystycznej. Po owacji na stojąco na bis wykonała ponownie utwór „Człowieczy los”. Akompaniował jej pianista Mateusz Buse, który ponadto zaaranżował utwory Anny German.

(je)