W czwartkową (7.06.) uroczystość Bożego Ciała chojniczanie wzięli udział w uroczystych procesjach. Wierni udekorowali też okna i domy, a także przygotowali ołtarze. Procesja w parafii Matki Bożej Fatimskiej rozpoczęła się po mszy św. o godz. 10.00.
7 czerwca 2012 06:15
Najważniejszym symbolem Bożego Ciała jest Monstrancja, która opuszcza kościół w związku z procesją. | fot. (olo), (ro)
Wierni modląc się i śpiewając z kościoła maszerowali ulicami Fatimską, Człuchowską, Kwiatową, San Carlos przez Plac Piastowski, 14 Lutego do Fatimskiej. Przy pięknie ozdobionych ołtarzach, przy których nie brakowało tradycyjnych brzozowych gałązek, czytana była ewangelia.
Tekst i foto: (olo)

CHOJNICE.COM
© Copyright Chojnice.com 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie:
Portale internetowe
Ze względu na możliwość dodawania komentarzy obrażających czyjeś uczucia religijne, co niestety miało miejsce niejednokrotnie – dodawanie komentarzy zostało zablokowane.