Ulica Drzymały przy przychodni bezpieczniejsza

Nie raz pisaliśmy o niebezpiecznym rozwiązaniu wprowadzonym na powiatowej ulicy Drzymały polegającym na możliwości zaparkowania po obu jej stronach opodal przychodni zdrowia. Utrudniało tu ruch pojazdów, odśnieżanie ulicy.

Na tym znaku z zakazem parkowania wcześniej była tabliczka z informacją o wyjątku.   |  fot. (je)

Niedawno doszło tam do częściowej zmiany oznakowania. Do tej pory przy skrzyżowaniach tej ruchliwej ulicy łączącej ul. Gdańską z bazą PKS i pobliskimi dworcami stały tablice z zakazami parkowania poza wyznaczonymi miejscami. Chodzi o skrzyżowania Drzymały – Gdańska oraz Drzymały – Żwirki i Wigury.

Niżej podpisany był świadkiem w maju 2021 bardzo niebezpiecznej sytuacji, kiedy pojazd z ul. Żwirki i Wigury (kierunek od ChCK) niechcący wymusił pierwszeństwo na aucie nadjeżdżającym z lewej zza szeregu aut zaparkowanych od strony przychodni przy ul. Drzymały. Wysłaliśmy wtedy maila do Starostwa Powiatowego z wnioskiem o zmianę organizacji ruchu na tym odcinku ul. Drzymały, ale nie otrzymaliśmy jakiejkolwiek odpowiedzi.

Także interweniował w tej sprawie na posiedzeniach Rady Samorządów Osiedlowych szef osiedla Budowlanych Czesław Wodzikowski. Najprawdopodobniej wspólnie udało się częściowo poprawić rozwiązania na tym odcinku ul. Drzymały, gdyż właśnie ten samorządowiec na grudniowym posiedzeniu RSO poprosił dyrektora Wydziału Komunalnego Jarosława Rekowskiego, by interweniował w Starostwie Powiatowym o skuteczniejsze usunięcie poprzedniego poziomego oznakowania, które jest częściowo nieaktualne.

- Były już zamalowywane, ale po małym deszczu biała farba ponownie była widoczna i znowu auta parkują po stronie, na której nie wolno już parkować – stwierdził Czesław Wodzikowski. Dziś (29.12.) byliśmy na wizji lokalnej na tej ulicy. W porównaniu z majem 2021 widać, że na ul. Drzymały przy skrzyżowaniu z ul. Żwirki i Wigury pojawiły się podwójne pasy; parking, który jest dalej po stronie przychodni został skrócony o odcinek, który teraz byłby obok tychże pasów; została zdjęta tabliczka pod zakazem parkowania z informacją o wyjątku od reguły (obok skrzyżowania z ul. Żwirki i Wigury).

Niestety, dalej widoczne jest poziome oznakowanie miejsca parkingowego, gdzie już nie wolno parkować. Zauważyliśmy też, że na wewnętrznym parkingu przy przychodni były wolne miejsca i ma on możliwości powiększenia swej powierzchni. Może warto zupełnie zrezygnować z możliwości parkowania na ul. Drzymały?

(je)