Ulga termomodernizacyjna: Ociepl dom, płać mniej za ogrzewanie

Rosnące ceny energii elektrycznej oraz opału zmuszają właścicieli budynków do poszukiwania rozwiązań, które pozwolą na oszczędności przy utrzymaniu komfortu mieszkania. Odpowiedzią na te potrzeby jest inwestycja w ocieplenie domu.

Na wiele działań związanych z termomodernizacją budynku przysługuje specjalny rodzaj ulgi, która obniży kwotę Twojego podatku dochodowego.   |  fot. materiał partnera

Rosnące ceny energii elektrycznej oraz opału zmuszają właścicieli budynków do poszukiwania rozwiązań, które pozwolą na oszczędności przy utrzymaniu komfortu mieszkania. Odpowiedzią na te potrzeby jest inwestycja w ocieplenie domu.

Ulga termomodernizacyjna: rozwiązanie dla właścicieli domów jednorodzinnych

Niestety, bez skutecznej termoizolacji budynku, do 70% dostarczonej do domu energii, wykorzystywanej na jego ogrzewanie, może zostać utraconych. Tymczasem, aż 20-30% ciepła ucieka przez słabo bądź niezaizolowany dach, a kolejne 20-30% przez nieocieplone ściany. Jeśli dodamy do tego straty ciepła przez podłogę na gruncie lub nad nieogrzewaną piwnicą, bilans cieplny wygląda niekorzystnie.

Optymalna temperatura w domu: klucz do oszczędności

Choć obniżenie temperatury tylko o 1°C pozwala zaoszczędzić ok. 5% ciepła, prawidłowa izolacja termiczna pozwoli na znacznie większe oszczędności. Właściwie ocieplony dom to niższe rachunki za ogrzewanie, mniejsza emisja szkodliwych substancji do atmosfery i przyczynienie się do redukcji smogu.

Mostki termiczne: wrogiem efektywnej termoizolacji

Prawidłowo wykonana termoizolacja budynku to nie tylko dobór odpowiednich materiałów, ale także uwzględnienie tzw. mostków termicznych - nieciągłości w powłoce budynku, przez które ucieka energia. Ich odpowiednie zabezpieczenie pozwala na zwiększenie efektywności energetycznej budynku.

Efektywne ocieplenie domu: docieplanie dachu i ścian

Właściwe ocieplenie ścian, dachu i podłóg na gruncie może ograniczyć wydatki na ogrzewanie nawet o połowę! W czasach rosnących cen energii, inwestycja w izolację cieplną budynku może przynieść właścicielom jeszcze większe oszczędności w przyszłości.

Rekomendowane materiały do termoizolacji

Wybierając materiały do ocieplenia domu, warto zdecydować się na sprawdzone rozwiązania systemowe. Wśród nich na uwagę zasługuje system zabudowy poddasza Super Komfort i Standard składający się z produktów marek z Grupy Saint-Gobain. W składzie tego systemu znajdziesz m.in. wełnę mineralną ISOVER Super-Mata, płyty ogniochronne RIGIPS PRO™ Fire+ typ DF oraz folię paroizolacyjną ISOVER.  W przypadku ocieplenia elewacji, warto zwrócić uwagę na rozwiązanie ISOVER i WEBER, z wełną w płytach Fasoterm 35 oraz gamą produktów WEBER wchodzących w skład systemu weber.therm WM.

Ocieplenie elewacji: trwałość i efektywność energetyczna

Niezależnie od wyboru technologii izolacji ścian zewnętrznych, ważne jest, aby wszystkie elementy składowe były ze sobą kompatybilne. Dzięki temu możliwe jest stworzenie prawidłowo ocieplonej elewacji, która przyczyni się do znacznych oszczędności na ogrzewaniu, a dodatko czeka na Ciebie ulga termomodernizacyjna, z której możesz skorzystać. 

Ocieplenie domu to inwestycja, która na pewno się opłaci!

(mat. zewnętrzny)