Ul. Modrzewiowa będzie asfaltowa z wyniesionymi skrzyżowaniami

Kolejna część osiedla Leśnego, gdzie pierwsze domy zaczęły powstawać na przełomie lat lat 80. i 90. ub. wieku, doczeka się 3 km kanalizacji deszczowej oraz asfaltu i chodników na ul. Modrzewiowej.

Dokumentacja omawianej inwestycji, którą zademonstrował Jacek Domozych, dyr. Wydziału Budowlano – Inwestycyjnego UM.   |  fot. (je)

Szczegóły nowej inwestycji infrastrukturalnej na osiedlu Leśnym, na którą niedawno miasto otrzymało rządową dotację w wysokości ok. 5 mln zł (50% kosztu), przedstawił na dzisiejszej (21.02) konferencji prasowej w ratuszu dyrektor Wydziału Inwestycyjnego Jacek Domozych. Miasto wniosek o dofinansowanie złożyło już rok temu, a dokumentacja czeka na jej wdrożenie od 2017 roku.

Ostatecznie mieszkańcy ulic Modrzewiowej, Wierzbowej oraz miejskiego odcinka ulicy Leśnej będą mieli gotowe swe ulice w 2023 roku. W pierwszej kolejności w 2022 roku ma powstać ok. 3 km nowej kanalizacji deszczowej w tym rejonie miasta. Potem, inaczej niż w wypadku ul. Jarzębinowej (ma polbruk), równoległej do ul. Modrzewiowej, wspomniane ulice o łącznej długości ok. 1 km, będą o nawierzchni asfaltowej. Na ul Modrzewiowej będą tylko dwa progi spowalniające w formie wyniesionych skrzyżowań – z ul. Leśną oraz z łącznikiem od ul. Jarzębinowej.

Ponadto na niej, oprócz deszczówki, powstaną po obu stronach chodniki. Natomiast przy miejskim kawałku ulicy Leśnej (od ul. Winogronowej do Lasku Miejskiego) od strony domów będzie chodnik, a od strony garaży ciąg pieszo-rowerowy z asfaltu. Urząd Miejski zamierza ogłosić przetarg w marcu. dyrektor Domozych liczy na to, że będą oferty zbliżone do kosztorysu inwestorskiego, a prowadzone równocześnie w innych rejonach miasta inwestycje w miejską sieć kanalizacji deszczowej nie utrudnią wyłonienia wykonawcy na podobnym zadaniu.

Więcej szczegółów w relacji video.

(je)