Ukradli z barku 30 tys. zł!

W miniony piątek seniorka z jednej z miejscowości w gminie Czersk straciła dużą sumę pieniędzy. Złodzieje – dwóch mężczyzn i kobieta - weszli do jej domu pod pozorem uzyskania wsparcia finansowego.

Złodzieje wykorzystując nieuwagę domownika zabrali z barku gotówkę. Szybko się ulotnili i ślad po nich zaginął.   |  fot. arch.

Dopiero po dwóch godzinach od wizyty kobieta zorientowała się, że z barku zniknęły jej oszczędności. Apelujemy po raz kolejny o ostrożność i rozwagę w kontaktach z osobami obcymi. Najrozsądniej jest nie wpuszczać nieznajomych do domu, a w przypadku, gdy coś budzi nasz niepokój lub podejrzenia, należy powiadomić Policję.

W miniony piątek w gminie Czersk pod dom starszej kobiety zajechało ciemne osobowe auto. Wysiadło z nich dwóch mężczyzn i owinięta w koc kobieta. Przyjezdni zostali przez seniorkę wpuszczeni do domu. Mówili, że potrzebują wsparcia finansowego. Kiedy pokrzywdzona rozmawiała z kobietą, mężczyźni weszli do pomieszczenia obok. Dopiero dwie godziny od ich wyjazdu pokrzywdzona zorientowała się, że z jej barku zginęła spora suma pieniędzy. 

 - Jeżeli ktoś widział samochód osobowy w ciemnym kolorze w okolicach Łęga prosimy o kontakt z policją. Ponownie apelujemy, aby zachować szczególną ostrożność w podobnych sytuacjach. Najlepiej nikogo obcego nie wpuszczajmy do domu. Nawet jeśli zauważymy tylko w pobliżu posesji podejrzany pojazd, ludzi - zadzwońmy na policję. Funkcjonariusze przyjadą i wylegitymują wskazane osoby. Lepiej dmuchać na zimne, niż ma dojść do przestępstwa – podpowiada Renata KonopelskaKlepacka, oficer prasowy KPP w Chojnicach.

KPP (red) 1. 19 kwietnia 2013  21:39   NAPUSZCZAC   wasz kapus z mlodzierzowej

  konfidentow i kapusow na ludzi bo ktos do kogos przyjechal samochodem to wy potraficie ty bando putinoskiego BOLKA!do szamba z wami!

  1
  0
 2. 15 kwietnia 2013  15:07   A co, miała w banku ...   anonim

  A co, miała w banku trzymać? Panstwo w obliczu recesji zajmuje konta, nie wiesz o tym, było na Cyprze, nikt nie da gwarancji, ze tak moze byc w Polsce

  1
  0
 3. 15 kwietnia 2013  14:54   Taką kase trzymała w ...   anonim

  Taką kase trzymała w barku??!! Głupia czy co??Mogła na oknie na zewnątrz trzymać...

  1
  0