Udany weekend żeglarzy

Miniony weekend okazał się niezwykle udany dla zawodników Chojnickiego Klubu Żeglarskiego. Startowali oni zarówno w Gdyni oraz w Pucku. Klasa Optimist brała udział w regatach "Puchar YKP" w Gdyni (18 - 20.05.).

Kolejnymi sukcesami rozpoczęli tegoroczny sezon żeglarze ChKŻ.   |  fot. nadesłane

Była to zarazem III Eliminacja do Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy oraz I Eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Złoty medal zajął zawodnik ChKŻ Chojnice Marcin Urbański, który udowodnił, że w tym sezonie jest w niezwykle wysokiej formie i może powalczyć z czołówką światową.

Drugie miejsce zajął Maciej Abramowicz z MOS SSW Iława, natomiast najniższe miejsce na podium przypadło w udziale Simonasowi Jersovasowi z BANGPUTYS. Bardzo dobre miejsce zajął również Bartosz Wałczyk, który zakończył regaty na 9 miejscu.

Pozostali nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca: 18 m. Kacper Mazurek, 20 m. Damian Kosmalski, 30 m. Natalia Kazykalewicz, 31 m. Szymon Bartkowski, 36 m. Karolina Knapik, 41 m. Sebastian Mazurek, 53 m. Jakub Pilarczyk, 66 m. Mateusz Ciechacki, 68 m. Michał Pilarczyk, 72 m. Jakub Lipiński, 80 m. Jakub Domagała, 81 m. Hanna Romanowska. Ogółem w regatach startowało 145 zawodników.

Po trzech eliminacjach spore szanse na udział w Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy mają Marcin Urbański, Damian Kosmalski, Bartosz Wałczyk. Natomiast po pierwszej eliminacji na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży na dzień dzisiejszy kwalifikują się Marcin Urbański, Bartosz Wałczyk, Damian Kosmalski, Kacper Mazurek.

Starsi zawodnicy, startujący w klasie Laser 4.7 rywalizowali w Pucku o "Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego" (17 - 20.05.). Bardzo dobry wynik uzyskała w nich zawodniczka ChKŻ Chojnice Magdalena Kwaśna, która zajęła 1 miejsce w klasyfikacji dziewcząt (3 m. ogółem do 17 lat). Dobrze spisali się również nasi pozostali zawodnicy. Wojciech Lipke zajął 5 miejsce w klasyfikacji do 15 lat (19 m. ogółem), natomiast Marcin Pilarczyk zajął 13 miejsce ogółem.

W regatach,  które były zarazem Eliminacją do MŚ i ME w klasie Laser 4.7, brało udział ogółem 59 zawodników.

Łukasz Dzięcielski - ChKŻ

1. 24 maja 2012  20:36   Ahoj!   Młody Bosman :)

Właśnie!? Dziwnym trafem zazwyczaj jest tak, że zawodnicy ChKŻ są "równiejsi" - jakiekolwiek byłyby wyniki. Pozdro Panie Sławku.! A fotka na stronie Klubu jest spoko! ChKŻ LKS = CHOJNICE!!!!

0
    0
  2. 23 maja 2012  08:08   A może warto tez wejśc na ...   Sławomir Januszewski

A może warto tez wejśc na strone LKS Charzykowy. jest tam aktualne zdjęcie z tych regat, gdzie sa razem zawodnicy CHKŻ Chojnice i LKS Charzykowy. Z naszych zawodników Seweryn Łangowski zajął 13 miejsce debiutując w gr A i zakwalifikował sie do finałów OOM , Rafał karwowski był 64 , a Igor Dominiak 135