Uczyli się chwytów i zasad samoobrony

Czy samoobronna jest przeznaczona tylko dla młodych? Oczywiście, że nie. Seniorzy dziś udowodnili także mogą ćwiczyć samoobronę! Zajęcia już po raz czwarty odbywały w Ośrodku Profilaktyki Społecznej przy ul. Strzeleckiej.

Zajęcia miały nie tylko charakter edukacyjny. 26 seniorów uczestniczyło w szkoleniu z zakresu samoobrony.   |  fot. (m.n.)

Chojniccy policjanci wespół z ChCK konsekwentnie zapraszają starszych chojniczan na rozmaite szkolenia. Koordynatorką Akademii Bezpiecznego Seniora w Chojnicach jest Monika Złakowska, andragog, której celem jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa osób starszych.

 Dziś (12.04.) uczestnicy zajęć poznali podstawowe zasady samoobrony, które będzie można wykorzystać w kryzysowych sytuacjach.  Od słów przeszło do czynów – najpierw rozgrzewka a potem już trenowanie podstawowych dźwigni, bloków i innych elementów obrony, niekiedy aktywnej – z zadaniem ciosów!

- W obronie najczęściej działają odruchy bezwarunkowe, ale warto tez poznać kilka prostych technik, jak zneutralizować napastnika – wyjaśniał Roman Wieszeń, mistrz kempo i ju – jitsu. Seniorzy dowiedzieli się jak oceniać i rozpoznawać potencjalne zagrożenia oraz jak wykorzystać podręczne przedmioty w obronie własnej i zachowaniu w sytuacjach przemocy.

(m.n.)

 1. 13 kwietnia 2018  17:02   W spódnicy?   Tomek

  W spódnicy na zajęcia sportowe...żenujące jest niektórych podejście.

  3
  0
 2. 12 kwietnia 2018  19:53   Zdjęcie nr.3   ...

  Proszę!-nie zaglądaj pod spódnicę -zapomniałam gaci .

  4
  1
 3. 12 kwietnia 2018  17:35   Hehhe, aż strach się bać, ...   anonim

  Hehhe, aż strach się bać, aby nikt sobie sam nie zrobił krzywdy:)

  6
  2