Uczniowie wzięli udział w konkursach

Zostały wręczone nagrody utalentowanym uczniom za udział w organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 8 w Chojnicach II Powiatowym Konkursie Literackim "Fabuła z kubka".

Konkurs literacki odbył się w SP 8 (z lewej). W kolejnym organiowanym przez ZPK udział wzięli uczniowie z pow. chojnickiego.   |  fot. ilustrac.

Z magicznych kubków wylosowali elementy fabuły i współpracując w parach tworzyli nowe światy, w których bohaterowie ratują lub.. zsyłają klęski na Chojnice. Opowiadania pełne były tajemnic i kryminalnych wątków. Niektóre z nich pozostawiły czytelnikom otwarte zakończenia, więc kto wie, co jeszcze może się wydarzyć... Komisja konkursowa wyłoniła laureatów, którzy sprawili ogromną przyjemność Rodzicom, Nauczycielom i Uczniom, bowiem przeczytali swoje opowiadania publiczności.

Wyniki:

I miejsce Paulina Kozakiewicz i Laura Stolarczyk SP1 Chojnice

II miejsce Michalina Muzioł i Jakub Czarnowski SP2 Czersk

III miejsce Simona Greinke i Oskar Hamerski SP8 Chojnice.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za literackie debiuty!

SP nr 8 w Chojnicach, oprac. (je)

Wyniki etapu gminnego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

Etap gminny ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” za nami. Zaborski Park Krajobrazowy informuje, że do etapu parkowego zakwalifikowały się osoby wchodzące w skład reprezentacji SP nr 7 w Chojnicach, SP w Silnie oraz SP nr 2 w Brusach.

Do rywalizacji przystąpiło piętnaście szkół podstawowych z naszego powiatu. Młodzież podczas konkursu rozwiązywała zadania dotyczące flory i fauny Zaborskiego Parku Krajobrazowego oraz sprawdzała swoje umiejętności w czytaniu mapy. Mimo, że pytania nie były łatwe, część uczniów poradziła sobie z nimi wyśmienicie, uzyskując bardzo wysokie wyniki.

Poniżej prezentujemy wyniki zdobywców I miejsc w poszczególnych gminach.

SP nr 7

Miasto Chojnice: Szymon Szarmach, Aleksandra Cieplińska, Krzysztof Plata ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Chojnicach – 189 pkt. (na zdjęciu)

Gmina Chojnice: Jessica Kufel, Daria Rzeźnik, Milena Gołochowicz ze Szkoły Podstawowej w Silnie – 182 pkt.

Miasto i Gmina Brusy: Klaudia Lamczyk, Wiktor Diwan, Adrian Duraj ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Brusach – 134 pkt.

Na etapie parkowym reprezentacje trzech szkół podstawowych – z każdej trzy osoby, będą rozwiązywać test składający się z 25 pytań (15 pytań ogólnych – dotyczących wiedzy z zakresu biologii i geografii, pozostałych 10 pytań dotyczyć będzie informacji na temat parków krajobrazowych województwa pomorskiego).

Dodatkową konkurencją będzie rozpoznawanie gatunków ptaków. Organizacja konkursu została dofinansowana przez WFOŚiGW w Gdańsku.

Tekst: Grażyna Jaszewska/Zaborski Park Krajobrazowy