Uczniowie SP nr 7 byli na wycieczce w skansenie we Wdzydzach

Niedawno uczniowie klas 1b i 1e Szkoły Podstawowej nr 7 im. Jana Karnowskiego w Chojnicach wybrały się na wycieczkę do skansenu we Wdzydzach Kiszewskich w powiecie kościerskim.

Po dotarciu do skansenu etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich udaliśmy się na lekcję w starej szkole.   |  fot. fb sp7

Spacerując po terenie, zwiedziliśmy starą szkołę, w której można było zobaczyć „oślą ławkę” i „kozę”, dawny kościół z zabytkowymi krzyżami i kapliczkami, chałupy wiejskie, rzemieślnicze oraz szlachecki dworek. Dodatkową atrakcją był drewniany kościół z 1700 r. wybudowany bez użycia gwoździa.

Podczas wycieczki podziwialiśmy zabytkową zabudowę dawnej kaszubskiej wsi oraz piękno przyrody. Dzieci miały możliwość własnoręcznie wykonać malowidło ze wzorem kaszubskim na szkle oraz zakupić pamiątki w sklepiku. Mimo deszczowej pogody wycieczka się udała i wszyscy wrócili w radosnych nastrojach.

SP nr 7 (N. Lubińska), oprac. (je)