UKS z medalami

W miniony weekend (22 – 24.10.) reprezentanci UKS „Ósemka” brali udział w imprezach sportowych. Marcin Łęgowski startował w piątek podczas Gali Boksu w Strzegomiu.

Bartek Jaracz podczas walki finałowej.

Impreza  miała charakter meczu pomiędzy zawodnikami AKS Strzegom a najlepszymi pięściarzami z terenu całego kraju. Marcin wytypowany został do udziału w tych zawodach jako najlepszy w Polsce pięściarz w wadze 69 kg. Strzegom po raz kolejny okazał się szczęśliwy dla reprezentanta „Ósemki”  (Mistrz Polski  Strzegom 2010). Odnotował zwycięstwo na pkt. nad Maciejem Pielochem AKS Strzegom.

W Szczytnie  (23 - 24.10.) odbywały się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. MMM są przewidywaną przez Polski Związek Bokserski najwyższą formą zawodów dla zawodników w kat. wiekowej Młodzik (zawodnicy urodzeni w 1996 r). Zawody te odbywają się w ustanowionych przez regulamin rozgrywek strefach. W Szczytnie spotkali się pięściarze  z woj. Warmińsko - Mazurskiego, Kujawsko-Pomorskiego, Pomorskiego. UKS „Ósemka” Chojnice do zawodów wystawił 5 zawodników, którzy wywalczyli medale: 3 - złote,1- srebrny i 1- brązowy.

56 kg. Mikołaj Modrzejewski III miejsce w półfinałach po bardzo wyrównanej walce przegrał niejedno głośnym werdyktem 2:1 z Łukaszem Błażejewskim „Zatoka” Braniewo.

62 kg. Kacper Kaszubowski II miejsce w walce półfinałowej pokonał na PKT Łukasza Zuśkę „Pirs” Olsztyn. Niestety w walce finałowej również na PKT po zaciętej i wyrównanej walce uległ Adamowi Prokopowi „Gwardia” Szczytno.

38,5 kg. Michał Łęgowski I miejsce niestety podczas zawodów nie znalazł przeciwnika i tym samym zajął pierwszą lokatę.

59 kg. Bartłomiej Jaracz I miejsce w półfinale pewnie pokonał na skutek poddania w I rundzie przez sekundanta Cezarego Sierkę „Kontra” Elbląg. W walce finałowej Bartek trafił na wiele bardziej wymagającego przeciwnika Adriana Przecioskę „Gwardia” Szczytno, którego pokonał po bardzo dynamicznym i widowiskowym pojedynku.

72 kg. Patryk Milcarek I miejsce w walce półfinałowej bez problemów poradził sobie II runda poddanie przez sekundanta z Jakubem Gadomskim K.S. „Wilki” Olsztyn. Jeszcze szybciej niż w półfinale Patryk uporał się w finałowym pojedynku I runda poddanie przez sekundanta z Oskarem Gryckiewiczem „Pomorzanin” Toruń. Patryk po zakończeniu Turnieju ogłoszony został przez Jury zawodów jako najlepszy zawodnik woj. Pomorskiego w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Szczytno 2010.

Cieszy bardzo dobra postawa wszystkich „Ósemkowiczów” , którzy z sukcesami prezentują się na ringach całej Polski praktycznie we wszystkich kategoriach wiekowych. Stały wysoki poziom prezentuje nadal Marcin Łęgowski, który pewnie zmierza po kolejne sukcesy na ringach całej Polski i zagranicy. Trochę mniej szczęścia miał młodszy brat Marcina Michał, do którego nie odważył się stanąć w ringu na MMM żaden zawodniK - powiedział trener Andrzej Plata. Prawdziwy sukces na tych zawodach odniósł Patryk Milcarek nie dając najmniejszych szans swoim rywalom. Kolejnym startem naszych obiecujących młodzików będzie występ w Ogólnopolskim Turnieju im. Pawła Szydły Poznań (06 - 07.11), który uważany jest za nieoficjalne Mistrzostwa Polski dla zawodników  urodzonych w 1996 r. Z dużą niecierpliwością oczekiwać będziemy również wiadomości z Francji, gdzie od poniedziałku 25.10. w Mistrzostwach Europy Juniorek bronić będzie barw narodowych  nasza zawodniczka Sara Milcarek. Startować będzie w wadze do 70 kg.