Turniejowe sukcesy

Prawdziwymi sukcesami zakończył się mijający tydzień dla reprezentantów s. bokserskiej UKS „Ósemka” Chojnice. Junior młodszy 60 kg. Kazimierz Łęgowski startował 06.11. w Tczewie podczas Ogólnopolskiego Turnieju „Niepodległości”.

Michał Łęgowski z trenerem A. Platą podczas dekoracji

Turniej traktowany był jako eliminacje do Finałów Pucharu Polski Juniorów Młodszych i Juniorów. W rywalizacji Juniorów Młodszych zawodnicy Pomorskiego OZB zmierzyli się z pięściarzami Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Bokserskiego. Niestety żaden zawodnik z Zachodniopomorskiego OZB nie zdecydował się do walki z Kazikiem Łęgowskim. Kazik podczas turnieju zmierzył się z Rafałem Węsierskim „Portowiec” Gdańsk, z którym zdecydowanie wygrał na punkty 3:0. Podczas zawodów odbyły się również eliminacje do Finałów Pucharu Polski Juniorów, w których zmierzyli się zawodnicy Pomorskiego i Kujawsko - Pomorskiego OZB (do tych eliminacji UKS „Ósemka” nie wystawił zawodnika). Po zakończeniu zawodów Kazik Łęgowski ogłoszony został Najlepszym Zawodnikiem Turnieju. Kazimierz Łęgowski od dnia dzisiejszego do 21.11. bierze udział jako jedyny z rocznika 1994 w zgrupowaniu młodzieżowej Kadry Narodowej Polski w Czechach.

W Poznaniu w dniach 04 - 7.11. odbywał się Ogólnopolski Turniej im. Pawła Szydły.  Opisywany turniej traktowany jest jako Nieoficjalne Mistrzostwa Polski Młodzików w boksie. Powyższy turniej jest najważniejszą imprezą  przewidywaną przez Polski Związek Bokserski dla zawodników w kat. wiekowej Młodzik (zawodnicy urodzeni w 1996 r). Zawody te odbywały się w formule ogólnopolskiej. W Poznaniu spotkało się 77 zawodników z 23 klubów  pięściarskich  z terenu całego kraju. Województwo Pomorskie reprezentowała pięcioosobowa grupa pięściarzy z UKS „Ósemka” Chojnice. UKS „Ósemka” Chojnice do zawodów wystawił 5 zawodników, którzy wywalczyli medale: 2- złote i 2 - brązowe.

56 kg. Mikołaj Modrzejewski III miejsce w półfinałach przegrał z Bartoszem Wasilewskim „Sparta” Złotów.

62 kg. Kacper Kaszubowski w ćwierćfinale po wyrównanym i zaciętym pojedynku przegrał stosunkiem głosów 2:1 z Arkadiuszem Krasińskim „Boks Tur” Łódź.

59 kg. Bartłomiej Jaracz III miejsce w walkach ćwierćfinałowych pokonał na pkt 3:0 Michała Machnickiego „Polonia” Świdnica. W półfinale przegrał z Jonatanem Gustem „Sparta” Złotów.

72kg. Patryk Milcarek I miejsce. Niestety żaden zawodnik nie postanowił stawić czoła Patrykowi w poznańskim turnieju. Patryk stoczył towarzyską walkę ze starszym od siebie reprezentantem gospodarzy Nikodemem Szeleszczukiem „Boks” Poznań. Zwycięstwo P. Milcarka 3:0.

38,5kg. Michał Łęgowski I miejsce. Podczas zawodów zrobił prawdziwa furorę pokonując trzech zawodników, wszystkich jednogłośnie 3:0. W walkach ćwierćfinałowych pokonał Damiana Kozłowskiego „Skorpion” Szczecin. W półfinale wygrał z Albertem Ciasnochem „Garda” Chojna. Natomiast w finale po widowiskowej walce zwyciężył z Cezarym Burakiem „Bukowina” Wałcz.

Michał decyzją Jury zawodów wybrany został najlepszym zawodnikiem nieoficjalnych Mistrzostw Polski XXI Ogólnopolskiego Turnieju im. Pawła Szydły.

Po raz kolejny świętujemy sukcesy naszych zawodników. Na plan pierwszy w miniony weekend wysunęli się młodsi bracia Łęgowscy, którzy potwierdzili swój nieprzeciętny talent. Kazik powołany został do Kadry Narodowej na zgrupowanie zawodników, którzy będą brani pod uwagę w przygotowaniach do kwalifikacji Olimpijskich Londyn 2012. Michał odniósł niesłychany wręcz sukces pokonując swoich przeciwników w ringu. Zyskał również uznanie Jury turnieju, które uznały go za najlepszego pięściarza zawodów. – powiedział trener Andrzej Plata. Na uwagę zasługuje fakt że w roku bieżący wszyscy trzej boksujący bracia Łęgowscy  zostali Mistrzami Polski. Marcin Mistrz Polski Seniorów, Kazik Mistrz Polski Juniorów Młodszych, Michał Mistrz Polski Młodzików.