Turniej szachowy

9 października w Gimnazjum nr 1 w Chojnicach zostały rozegrane VII Otwarte Mistrzostwa Chojnic w Szachach Błyskawicznych „Mobilni 2010”. Impreza została zorganizowana tradycyjnie jako kontynuacja idei Europejskiego Tygodnia Mobilności.

Najlepsi szachiści otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary i medale.

Oprócz popularyzacji „Królewskiej Gry” organizatorom zależało na propagowaniu czynnego, intelektualnego sposobu spędzania wolnego czasu. Na inauguracji obecny był burmistrz Jan Zieliński, przedstawiciel Starostwa Powiatowego Leszek Redzimski oraz radny Leszek Pepliński. W turnieju udział wzięło 24 zawodników z Bytowa, Brus, Bydgoszczy, Torunia i Chojnic. Zawody rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund po 10 min. na partię na zawodnika. Uczestnicy rywalizowali w obrębie jednej grupy, natomiast nagrody przydzielono w 5 kategoriach.

Rezultaty mistrzostw - kategoria seniorów:

1. Krzysztof Żołnierowicz - 9,0 pkt. (KU AZS UMK Toruń)

2. Mariusz Mazalon - 7,5 pkt. (BKS „Chemik” Bydgoszcz)

3. Waldemar Czapiewski - 6,5 pkt. ( UKS „Ósemka” Ch-ce)

Kategoria seniorek:

1.Grażyna Turzyńska - 3,5 pkt. (UKS „Ósemka” Ch-ce)

Kategoria juniorów do lat 18:

1. Piotr Januszewski - 5,5 pkt. (UKS „Ósemka” Ch-ce)

2. Mateusz Janta Lipinski - 5,0 pkt. (UKS „Ósemka” Ch-ce)

3. Jakub Osowicki - 5,0 pkt. (Chojnice)

Kategoria juniorów do lat 12:

1. Jakub Janta Lipinski - 5.0 pkt. (UKS „Ósemka” Ch-ce)

2. Marek Trepkowski - 4,5 pkt. (BKS „Chemik” Bydgoszcz)

3. Tobiasz Pawlak - 4,0 pkt. (Chojnice)

Kategoria juniorek do lat 12:

1. Weronika Starczewska - 1,5 pkt. (UKS „Ósemka” Ch-ce)

Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary, nagrody finansowe i rzeczowe. Zawody poprowadził sędzia główny Paweł Paluszkiewicz. Nad całością czuwał komitet organizacyjny: Ilona Piotrowska, Dawid Megger i Marzenna Osowicka. Logistyczną oprawę imprezy zapewniły uczennice gimnazjum: Beata Barszcz, Paulina Rolbiecka i Patrycja Szczepańska. Turniej został zorganizowany przez Świetlicę Gimnazjum nr 1 oraz Uczniowski Klub Sportowy „Ósemka” Chojnice we współpracy z Urzędem Miejskim.