Turniej rugby

W sobotę (23.10.) w Unisławiu odbył się IV i zarazem ostatni w tej rundzie Turniej Ekstraligi Rugby 7. Na wiosnę pozostanie do rozegrania sześć Turniejów eliminacyjnych i Turniej Finałowy.

Podczas turniejowego spotkania.

W Unisławiu najlepiej zaprezentowali się zawodnicy bydgoskiej Alfy, którzy mogli zagrać w optymalnym składzie, bowiem żaden z zawodników tej ekipy nie był powołany do 18-tki grającej w Kiszyniowie. Nie umniejsza to jednak w żadnym stopniu ich wygranych nad drużynami z Nowego Sącza, Rudy Śląskiej, Gdańska i Rumi, które w konsekwencji pozwoliły na turniejowe zwycięstwo i zachowanie miejsca w czołówce klasyfikacji generalnej, gdzie zresztą różnice pozostają minimalne i oczywiście nie sposób wskazać w tej chwili głównego faworyta. Kibice obejrzeli w Unisławiu 18 stojących na niezłym poziomie, zaciętych spotkań, z których dwa zakończyły się remisem (w obu przypadkach były to gry z udziałem gospodarzy!).

Niestety dla rugbistów Tura Chojnice był to kolejny turniej bez zwycięstwa. W pierwszym meczu turnieju chojniczanie zmierzyli sie z drużyną Włókniarza Zgierz i gdy do przerwy prowadzili 7:5 wydawało sie iż uda sie zanotować pierwsze zwycięstwo w tym zezonie, jednak kilka błędów w obronie po przerwie zniweczyły tą szansę. Mimo tej porażki następne spotkania w tym turnieju kolejno z Flotą Gdynia i Arką Rumia i Czarnymi Nowy Sącz były bardzo wyrównane i zaciętę jednak większe umiejętności tych zespołów zaprocentowały ostatecznie ich wygraną. Plusem durużyny z Tura jest to że potrafili zdobyc w każdym spotkaniu przyłożenie i w niektórych fragmentach gry pokazali że jest ich stac na dobrą i wyrównaną walkę.
Przed nami teraz okres zimowy który należy cięzko przepracowac aby na wiosnę mić szanse nadrabiać stracone punkty.
 
Tur zagrał w składzie:

Mateusz Topolewski, Marcin Sawicki, Dawid Bloch, Piotr Malczewski, Bartosz Zychliński, Maksymilian Plata, Patryk Bloch, Artur Paułbicki i Dariusz Zmuda Trzebiatowski.

D.Z.Trzebitowski