Turniej bokserski

Turniej o Puchar Wójta Gminy Człuchów odbył się po raz pierwszy w niedalekiej Polnicy. Gospodarzem i organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy „Nowi Boxing” Polnica.

Patrk Milcarek wygrał walkę pokonując zawodnika ze Starogardu Gdańskiego.

Klub od niedawna prężnie działa pod opieką założyciela sekcji pięściarskiej trenera Zbigniewa Szulca. Organizatorzy zadbali o bogatą oprawę zawodów, do których stawiły się drużyny z Mazowieckiego, Kujawsko Pomorskiego, Wielkopolskiego i Pomorskiego Okręgowego Związku Bokserskiego. Ogółem w ringu zaprezentowało się 78 zawodników i zawodniczek z 12 klubów. Do startu w turnieju zaproszony został również Uczniowski Klub Sportowy „Ósemka” Chojnice, który wystawił 7 zawodników i 1 zawodniczkę.

Na pierwszym miejscu zaw. UKS „Ósemka” Chojnice.

1. Adept 36kg. Jarosław Pubanc  stoczył niepunktowaną walkę towarzyską z Krystianem Krzemińskim „Nowi Boxing” Polnica.

2. Adept 50kg. Dominik Januszewski wygrał na PKT w walce towarzyskiej z Kamilem Zglińskim „Zawisza” Bydgoszcz.

3. Młodzik59kg. Kacper Kaszubowski w półfinale po wyrównanej walce stosunkiem głosów 2:1 przegrał z Jonatanem Gutsem „Sparta” Złotów.

4. Młodzik 34kg. Michał Łęgowski w finale wygrał na punkty z Patrykiem Budysiem „Czarni” Słuppsk.

5.  Młodzik 59 kg Bartłomiej Jaracz w półfinale pokonał przez RSC w II rundzie Wojciecha  Naparę „Sparta” Złotów. W walce finałowej zwyciężył walkowerem z  Jonatanem Gutsem „Sparta” Złotów.

6. Młodzik 69kg. Patryk Milcarek w walce o złoty medal pokonał jednogłośnie na PKT Jędrzeja Czapiewskiego „Agro Polmet” Starogard Gdański.

7. Junior 69kg. Rami Al Dahhan w półfinałowym pojedynku uporał się z Marcinem Gwiaździńskim „Sokół” Gdynia . W walce o złoty medal wygrał z Kamilem Boszko „Fenikx” Warszawa.

8. Młodziczka 63kg Natalia Gakan w widowiskowy sposób pokazała swoją wyższość w niepunktowanej walce towarzyskiej nad starszą od siebie o dwa lata reprezentantka „Legii” Warszawa Magdą Wójtowicz.

Start w turnieju uważam za bardzo udany. Reprezentanci naszego klubu stanęli ponownie na wysokości zadania. Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się młodziczka Natalia Gakan, która swoją postawą zebrała gromkie brawa publiczności i słowa uznania jury zawodów – mówi trener Andrzej Plata. Nie obyło się niestety też i bez zgrzytów. W wadze do 69 kg startował w kat. wiekowej Junior Rami Al. Dahhan, który po miażdżącej przewadze w walce finałowej został uznany przez skład sędziowski jako przegrany stosunkiem głosów 2:1. Jako szkoleniowiec i przewodniczący wydziału wyszkolenia sportowego przy POZB Gdańsk złożyłem oficjalny protest odnośnie powyższego werdyktu walki. Po naradzie zespołu sędziowskiego Sędzia Główny zawodów Jerzy Guss uchylił zaskarżony werdykt w wyniku czego R. Al. Dahhan ogłoszony został  zwycięzcą turnieju. Korzystając z okazji chciałbym bardzo podziękować organizatorom zawodów za zaproszenie. Kieruję również wyrazy uznania dla trenera „Nowi Boxing” Polnica  Zbigniewa Szulca za perfekcyjną organizację zawodów. Kończący się  sezon obfitował w dużą ilość startów, po udziale w których „Ósemkowicze” zasłużyli na odpoczynek. Przed nami pozostał start w Międzynarodowym Turnieju im. Józefa Kruży w Tczewie 19 - 20.06.  Oczekujemy z niecierpliwością również informacji z Mistrzostw Europy Juniorów w Lwowie na Ukrainie, gdzie od 20.06. startować zacznie w reprezentacji narodowej nasz zawodnik Kazimierz Łęgowski.