Turniej „Z wiejskiego boiska na stadion”

w Krojantach odbył się emocjonujący turniej piłki nożnej pod hasłem „Z wiejskiego boiska na stadion”. Do sportowej rywalizacji stanęło 12 drużyn z roczników 2017 i 2013, reprezentujących różne kluby.

Turniej został zorganizowany przez Sołectwo Krojanty, Stowarzyszenie Sportowe Szarża Krojanty oraz Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach.   |  fot. GOK

Były to: Salos Brusy, Kolejarz Chojnice, Jantar Pawłowo, Meteor Silno, Team Powałki oraz gospodarzy – Szarżę Krojanty. Podczas zaciętych i wyrównanych meczów nie brakowało pięknych akcji, spektakularnych goli oraz ogromnego zaangażowania młodych zawodników. Wszystko odbywało się w duchu fair play, co podkreślało sportowy charakter imprezy. W kategorii młodszej (rocznik 2017) zwyciężył Team Powałki, natomiast w starszej grupie (rocznik 2013) najlepsza okazała się drużyna Meteoru Silno.

Niezależnie od wyników, każdy uczestnik mógł poczuć się zwycięzcą – wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, które będą przypominać o tym wyjątkowym dniu. Dodatkową atrakcją wydarzenia był pokaz Dawida Krzyżowskiego – mistrza Polski w freestyle football, który swoimi umiejętnościami zachwycił zarówno dzieci, jak i dorosłych.

GOK