Chojniczanka okiełznała dziś Tura i zainkasowała kolejny komplet punktów. Drużyna Mariusza Pawlaka jest na fali i oby dobra seria trwała jak najdłużej.

Trzy bramki w sobotnim spotkaniu zdobyli piłkarze Chojniczanki.   |  fot. (olo)

CHOJNICZANKA - TUR 3:1 (1:0)

Chojniczanka: Rafał Misztal - Norbert Piszczek (58. Damian Rysiewski), Michał Markowski, Kamil Sylwestrzak, Robert Bednarek - Dawid Retlewski (87. Dominik Lenart), Kamil Sylwestrzak, Daniel Feruga (82. Jakub Kapsa), Paweł Iwanicki, Mateusz Dziubek (65. Tomasz Mikołajczak) - Marcin Orłowski.

Chojniczanka tym razem nie rzuciła się na rywala od pierwszej minuty, a sam początek meczu był dość niemrawy. Dopiero z biegiem czasu gospodarze zaczęli coraz śmielej atakować i po dwóch podobnych akcjach prawą stroną boiska Dawid Retlewski w 25 min. dostał dobre podanie i strzałem głową pokonał Michała Kołbę. O ile przy tym strzale były bramkarz Chojniczanki nie miał nic do powiedzenia, to kolejne dwa gole w drugiej połowie już obciążają jego konto.

Zanim jednak wpuścił dwa gole, to w 59 min. niespodziewanie Tur po kontrze lewą stroną boiska wyrównał wynik na 1:1. Bramka ta była efektem słabszej gry Chojniczanki na początku drugiej połowy. Na szczęście już kilka minut później piłkarze i kibice znów mieli powody do radości. Do „wyplutej” przez Kołbę piłki doszedł Marcin Orłowski i dał Chojniczance prowadzenie. Bramkarz gości nie zdążył się jeszcze pozbierać po bramce i popełnił kolejny błąd, gdy nie opanował piłki po podaniu od swojego obrońcy. Dopadł do niej walczak Daniel Feruga i strzelił do pustej bramki.

Chojniczanka wygrała zasłużenie i po czwartym z rzędu zwycięstwie umocniła się czubie ligowej tabeli. W Chojniczance zabrakło dziś chorego Marcina Garucha, który jednak od wtorku powinien zacząć już zacząć trenować i przygotowywać się razem z zespołem do meczu z Calisią w Kaliszu.