Trzy punkty Chojniczanki zdobyte w Grudziądzu

W niedzielę wieczorem Olimpia Grudziądz przed własną publicznością zmierzy się z Chojniczanką. Gospodarze w ostatnim czasie nie prezentują najwyższej formy i muszą powalczyć, aby odbić się z przedostatniego miejsca w tabeli.

Chojniczanka wygrała w Grudziądzu 1:0 po golu zdobytym przez Kozinę w 30 min.   |  fot. screen TVP Sport

Wbrew pozorom dla Chojniczanki może to być niełatwe spotkanie, a podbudowani ostatnią wygraną miejscowi przystąpią do meczu zmotywowani, bowiem zdają sobie sprawę z sytuacji, w jakiej się znajdują. Chojniczanka też zamierza wywieźć punkty z terenu rywala i nie odpuści, co zapewne przełoży się na ciekawe sportowe widowisko.

Spotkanie 23 kolejki piłkarskiej 2 ligi między Olimpią Grudziądz i Chojniczanką będzie można śledzić na TVP Sport.pl Początek transmisji o godzinie 19:53. Mecz zacznie się o 20:00.

Olimpia Grudziądz – Chojniczanka 0:1 (0:1)

Chojniczanka: 29 Damian Primel – 54. Grzegorz Szymusik, 21. Jakub Goliński, 14. Andrias Edmundsson, 80. Dominik Banach (90, 26. Czesław Raburski) – 79. Marcin Kozina (90, 11. Alef Firmino), 6. Oskar Paprzycki, 34. Damian Nowacki (80, 40. Killian Benvindo), 10. Wojciech Szumilas (67, 27. Hide Vitalucci), 77. Antoni Prałat (67, 91. Kacper Korczyc) – 20. Valērijs Šabala.

0:1 – Marcin Kozina (30′)

żółte kartki: Kurowski, Frelek, Zbiciak – Szymusik, Korczyc.

Bezbramkowy remis utrzymywał się przez 29 minut. Wtedy to przyjezdni znaleźli sposób na zdobycie gola. Do przerwy rezultat nie uległ zmianie. W drugiej części spotkania mecz się zaostrzył, sędzia rozdał kilka żółtych kartek. Mimo lekkiej przewagi Olimpia do samego końca nie potrafiła zdobyć wyrównującego trafienia.