Trzecie zwycięstwo Kolejarza w V lidze

Trzy mecze, trzy zwycięstwa i 9 punktów na koncie. Bardzo dobrze rozpoczęli sezon w V lidze zawodnicy chojnickiego Kolejarza. Zespół Damiana Trzebińskiego wszystkie spotkania wygrał w stosunku 2:0.

Udanie rozpoczęli sezon zawodnicy Kolejarza.   |  fot. A. Knitter Kolejarz Chojnice

Po 11 latach Kolejarz Chojnice powrócił do V ligi. Na nowy sezon w drużynie Kolejarza zostali praktycznie wszyscy zawodnicy z podstawowej kadry, którzy wywalczyli awans. Drużynę w przerwie letniej wzmocnili Dawid Schulz i Mateusz Kerszk oraz Dawid Koźlinka i Ignacy Nawrocki, którzy zadebiutowali w niedzielę z Olimpią.

Po inauguracyjnej wygranej ze Spójnią Sadlinki 2:0 (bramki Paweł Arndt i Kuba Błaszkowski) w kolejnym meczu Kolejarz wygrał na wyjeździe z Tęczą Brusy – również 2:0. Gole zdobywali Tobiasz Sawa i Paweł Arndt. W ostatnią niedzielę na własnym boisku drużyna trenowana przez Damiana Trzebińskiego wygrała – oczywiście 2:0 - z Olimpią Sztum.

W meczu tym bramki strzelili Kuba Jędrzejewski z rzutu wolnego oraz debiutujący w drużynie Dawid Koźlinka, który mógł zdobyć również swoją drugą bramkę, ale trafił w słupek. Wynik mógł być wyższy, ale na początku drugiej połowy Paweł Arndt nie wykorzystał rzutu karnego. Teraz przed Kolejarzem dwa mecze na własnym boisku z bardzo wymagającymi rywalami.

W najbliższą sobotę Kolejarz podejmie Powiśle Dzierzgoń, a tydzień później zagra z Pomezanią Malbork. Obie te drużyny – podobnie jak Kolejarz – mają na koncie po trzy zwycięstwa. Mecze odbędą się w soboty o godz. 17.00 (28.08 z Powiślem i 4.09 z Pomezanią). Wstęp jest bezpłatny.

Tekst i foto: Olek Knitter / kolejarzchojnice.pl