To nie było łatwe spotkanie, ale trzy punkty pozostały w Chojnicach

W 17 kolejce eWinner 2 Ligi Chojniczanka w piątek późnym popołudniem zmierzyła się z KKS–em Kalisz. Goście nie mieli ułatwionego zadania, ponieważ gospodarze byli trzecią drużyną w tabeli.

Drużyna gospodarzy była faworytem starcia, jednak zwycięstwo nie przyszło łatwo.   |  fot. Rmak

Z kolei zawodnicy z Kalisza znajdowali się w drugiej połowie tabeli. Dotychczasowa historia starć ograniczyła się do ligowych meczów z poprzedniego sezonu. Oba mecze wygrała Chojniczanka, u siebie 3:0 i w Kaliszu 2:0.

CHOJNICZANKA - KKS 2:1 (2:0)

Chojniczanka: Broda - Grolik, Byrtek, Grobelny (89 Olszewski), Mazek (69 Bartosiak), Karbowy (89 Czajkowski), Cegiełka, Wolsztyński (60 Van Huffel), Mikołajczyk, Mikołajczak, Skrzypczak (69 Klichowicz).

Bramki: 1:0 Cegiełka 28, 2:0 Mikołajczak 31 (as. Karbowy), 2:1 Giel 55.

Żółte kartki: Grolik, Grobelny (Chojniczanka), Wysokiński, Łuszkiewicz, Borecki, Kamiński (KKS).

W pierwszej części spotkania pierwszy gol dla Chojniczanki został zdobyty w 28 minucie, gdzie po składnej akcji na listę strzelców wpisał się Cegiełka, młodzieżowy pomocnik popisał się technicznym uderzeniem bez przyjęcia na dalszy słupek! W 31 minucie miejscowi podwyższyli na 2:0 po golu zdobytym przez Mikołajczaka. Ta część meczu mimo prowadzenia była wyrównana, chociaż okazji strzeleckich mogło być więcej.

Po rozpoczęciu drugiej części nie trzeba było długo czekać na zmianę wyniku. Zmotywowani goście w 55 minucie po strzale głową zdobyli bramkę kontaktową i … zdominowali drugą część spotkania. Ich ataki nie docierały do celu przez dobrze grającą defensywę Chojniczanki. Ostatecznie gospodarze nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa i 3 pkt. pozostały w Chojnicach.

Pozostałe spotkania kolejki zostaną rozegrane w sobotę 13 listopada, jedno w niedzielę. Kolejny mecz Chojniczanka rozegra w sobotę 20  listopada z Wigry Suwałki. Początek godz. 17:55.