To jest paszkwil obrażający ludzi

Tak wójt Zbigniew Szczepański ocenił list Stowarzyszenia Praw Dzierżawców Domków Letniskowych w Charzykowach. Byli już dzierżawcy zaatakowali w nim wójta, bo ten chce oddać ich do sądu za nierozebranie domków na działkach w Charzykowach.

Jeden z domków w Charzykowach (za byłą Pocztą) jest zdemolowany, ma wyłamane drzwi i okna, przez które można wejść do środka.   |  fot. (olo)

Sprawa, o której pisaliśmy tutaj ma swój dalszy ciąg. Tym razem na informację wójta, że chce on oddać dzierżawców do sądu za to, że nie rozebrali swoich domków, zareagowali sami zainteresowani. Napisali list, które opublikowali w niektórych mediach. Napisali w nim m.in.:, że nie było z nimi żadnych konsultacji przed uchwaleniem miejscowego planu zagospodarowania, a wójt nie miał cywilnej odwagi, aby z nimi porozmawiać.

Zarzucają wójtowi, że swoją działkę przy ul. Turystycznej szybko przekształcił w planie zagospodarowania z budowy hotelu z kasynem na dwie działki budowlane, a ma też kupione inne działki m.in. w Chojnicach – blisko 5 ha czy w Ciechocinie. Członkowie stowarzyszenia chcą, by "czyste ręce” wójta zajęły się sprawą Mateusza Kusznierewicza, który przez sześć lat zwodzi wójta, przez co gmina traci 6 - 7 milionów.

W liście autorzy śmieją się z wizji futurystycznych wójta - hotel z kasynem, lotnisko w Konarzynach, jednolity kolor dachów w całej gminie, tramwaj wodny, a żeby ludziom zamknąć usta chce teraz wybudować nowy ośrodek zdrowia, który ich zdaniem będzie niewykorzystany, bo w Chojnicach funkcjonują Przychodnia Wiejska i szpital.

- Może ktoś znajdzie się i sprawdzi te „czyste ręce”. Może już czas powiadomić instytucje do wyjaśniania takich nieprawidłowości jak CBA. Kontrola powinna być kompleksowa, bo 20 lat pracy wójta wiele daje do myślenia. Pan wójt powinien się wstydzić boksowania w sądzie z biednymi rencistami i emerytami i to za gminne pieniądze - napisali byli dzierżawcy, którzy skupili się w Stowarzyszeniu Praw Dzierżawców Domków Letniskowych w Charzykowach.

- To jest zwykły paszkwil. Jedyną argumentacją jego autorów jest obrażanie ludzi. Mieszkańcy Chojnic którzy napisali list mają żałosny sposób rozumowania zastanawiając się, po co chcemy w tym miejscu wybudować ośrodek zdrowia, skoro jest w Chojnicach – mówi wójt Zbigniew Szczepański i dodaje, że w tym tygodniu pójdą pozwy do sądu wobec tych, którzy nie rozebrali na czas swoich domków i nie zgłosili gminie, że proszą ją o pomoc w tym zakresie. Z 36 rodzin 14 skorzystało z takiej możliwości.

Wygląda więc na to, że sprawa będzie się jeszcze „ciągnąć”....

(olo)

  1. 2 lutego 2013  17:08   ciołek   obserwator

    ciekawe co do ortografi to nasz wójt jest dobry ale i on poparł tego co ma wielki bul wiec nie mozna sie tak wsciekac na zasady pisowni bo obrazimy panującego.sprawa turystycznej jest złozona nabyłli to warszawiacy nic nie wyszło z ich planów to trudno dobrze ze kupił to Szczepański nie uwłaszczył sie tylko kupił popatrz na dworek w krojantach tam sa i zyją spatkobiercy a co jest uwłaszczenie u schyłku komuny wiec cicho nad tym ze kupił a nie zawładnął.

    0
    0
  2. 31 stycznia 2013  23:27   Bedzie pozyteczny jak ...   anonim

    Bedzie pozyteczny jak nauczysz sie ortografii ciołku analfabetyczny

    0
    0
  3. 31 stycznia 2013  20:48   Kiedy wreszcie wojt bedzie ...   anonim

    Kiedy wreszcie wojt bedzie porzyteczny dla wyborców,nie tylko dla wspólników-przydupników.

    0
    0
  4. 30 stycznia 2013  14:21   normalni ludzie załatwiają ... (1)   anonim

    normalni ludzie załatwiają sprawy dialogiem.

    0
    0
    Pokaż/ukryj odpowiedzi
  5. 30 stycznia 2013  11:40   Wójtowe działki przy ul. Turystycznej w Charzykowach (1)   bocian

    Wójtowe działki przy ul. Turystycznej w Charzykowach to bardzo ciekawa historia. Najpierw wójt jako gmina sprzedaje komuś, potem wójt już jako Zbigniew Szczepanki odkupuje. A jeżeli pan wójt uważa, że to paszkwil lub naruszone zostało jego dobre imię to można się udać w odpowiednie miejsce, zgłosić, zawiadomić i rozpocząć kolejne batalie sądowe za państwowe pieniędze oczywiście.

    0
    0
    Pokaż/ukryj odpowiedzi
  6. 30 stycznia 2013  01:00   Niech Gmina rozbierze te budy ... (2)   funke

    Niech Gmina rozbierze te budy w własnym zakresie a potem kosztami obciąży "niby właścicieli"! Czas najwyższy Panie Wójcie na prawdziwe porządki a nie tylko na straszenie ! Jeszcze trochę i sobie pomyślę, że ...

    0
    0
    Pokaż/ukryj odpowiedzi