TIR w rowie ...

Wczoraj (27.10.) ok. godz. 8.00, na trasie Czersk – Rytel, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem TIR-a. Na prostym odcinku drogi, w pobliżu Gutowca, kierujący samochodem ciężarowym – mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego - stracił kontrolę na

Na trasie Czersk - Rytel.   |  fot. red.

Okazało się, że z powodu uszkodzonych przewodów hamulcowych doszło do zablokowania kół. W konsekwencji TIR zjechał z jezdni zatrzymując się w przydrożnym rowie. - Niewiele brakowało, a kontener odłączyłby się od ciągnika siodłowego – ocenia Andrzej Kuchenbecker, komendant czerskiej OSP. – Na szczęście pojazd podążający w kierunku Czerska ściągnęło na prawą stronę. Nikt z uczestników zdarzenia nie ucierpiał.

TIR wypadł z jezdni

W tym samym dniu ok. godz. 10.00 na trasie Chojnice – Bytów samochód ciężarowy przewożący żwir na zakręcie drogi przewrócił się na bok i wypadł z jezdni. Jeden pas jezdni był zablokowany, kierowca doznał lekkich obrażeń głowy i został przewieziony do szpitala.

W akcji brały udział 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Chojnicach. Zabezpieczono miejsca zdarzenia, udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy samochodu, za pomocą dźwigu postawiono pojazd na koła, zabezpieczono wyciekające płyny z samochodu, uprzątnięto miejsce zdarzenia.

(red), KPPSP Chojnice

 1. 30 października 2011  15:32   Królowie Szos   anonim

  Straciłbym życie przez takiego idote .Wyprzedzał osobówkie - na podwójnej ciągłej z ograniczeniem do 60 na godzine.

  0
  0
 2. 29 października 2011  18:22   Jechałem niedawno za taką ...   anonim

  Jechałem niedawno za taką ciężarówką ze żwirem od strony Bytowa do Chojnic - strach wyprzedzać! Królowie szos! auto "chodziło" po całej szerokości jezdni! opony "łyse", prawie bez bieżnika ! gdzie kontrole techniczne? gdzie policja?

  0
  0
 3. 29 października 2011  18:18   tych co jeżdżą ze żwirem ...   anonim

  tych co jeżdżą ze żwirem wcale mi nie żal! wystarczy zobaczyć jakie urządzają sobie wyścigi jak jeżdżą po żwir i piasek do Borzyszków ! wiadomo -AKORD !!! pytam - gdzie jest drogówka ? tam pieniądze leżą na asfalcie - tylko kasować !

  0
  0
 4. 29 października 2011  14:14   Auto było niesprawne. ...   fragi

  Auto było niesprawne. Tymczasem Inspekcji Transportu Drogowego, która była powołana do kontroli takich pojazdów, dano fotoradary. Kto by trudził się kontrolą TIR-ów jak można z łatwością kłusować na osobówkach ? Podobnych wydarzeń będzie coraz więcej.

  0
  0