Szczęście do darów św. Mikołaja ...

Toń lazurowej wody, którą oświetlają ciepłe promienie słońca, spokojnie, bezpiecznie pływające egzotyczne ryby wśród różnorodnych kształtów koralowców o intensywnych, niepospolitych barwach.

Nowy widok z sali doświadczania świata w SP nr 3 w Chojnicach.   |  fot. nadesłane

To obrazek wcale nie z reklamowanych zimową porą tropikalnych mórz czy pamiątka z wakacyjnych wojaży, ale nowy element wnętrza sali doświadczania świata w Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnicach. Jak za dotknięciem magicznej różdżki wróżki Flory zapraszającej tu już ze szkolnego korytarza - we wnętrzach sali  przybywa niecodziennych elementów jej wyposażenia.

Jest tu coraz przytulniej, pojawia się tak potrzebne wyposażenie, dzięki któremu sala oczarowuje i wprawia w zachwyt tych, którzy znajdują się w jej podwojach. Tutaj otwiera się świat wyobraźni, marzeń ... Jego bodźce uderzają z wielką siłą pozwalając poczuć niezwykłą aurę sali, siłę dziecięcych doznań, moc ludzkich marzeń i naszą łączność z naturą. Sala ma dwa pomieszczenia, pierwsze jest drogą do gwiazd, drugie prowadzi nas w morskie głębiny.

Wszystko wskazuje na to, że oba będą już niedługo w pełni służyć dzieciom. Chojnicka SP3 zawsze miała szczęście do darów św. Mikołaja. Trzy lata temu, w 2009 roku, ulubiony przez dzieci święty „przyniósł”  uczniowskiej braci Sępika – boisko ze sztuczną murawą, które dla wielu było marzeniem nierealnym, nieosiągalnym, a teraz jest. Może św. Mikołaj i tym razem spełni dziecięce potrzeby i  przekaże salę, w której można poprzez wszystkie zmysły dostrzec świat, mocno, pozytywnie go odbierać, poczuć z nim nierozerwalną więź, po prostu doświadczyć świata... Zobaczymy. 6 grudnia już niedługo!

(mr)

fotoreportaz.jpg

  1. 3 grudnia 2012  22:36   No fajna tapeta, kolorowa a i ...   anonim

    No fajna tapeta, kolorowa a i dzieci zobaczą, że są inne wodne stworzenia niż karp:)

    0
    0