„Szachy to wspaniała gra ucząca logiki”

Tytułowe słowa wypowiedział gospodarz XX Regionalnego Turnieju Szachowego – „Bawmy się razem” dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 w Chojnicach Jarosław Gomółka, witając 39 uczestników (29 dzieci i 10 dorosłych).

Głównym organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy „Ósemka”.   |  fot. (je)

Turniej odbył się w sobotę 23.10 w szkolnej świetlicy i w jednej z sal lekcyjnych. Uczestników oraz rodziców dzieci (niektóre uczęszczają w SP-8 na zajęcia dodatkowe, gdzie uczą się królewskiej gry) powitała prezes UKS Marzenna Osowicka. Przedstawiła obowiązujące zasady sanitarne (po każdej rundzie dezynfekcja rąk, nie podawanie ich przed rozpoczęciem partii), zachęcała także do datków do puszki.

Podczas turnieju trwała zbiórka na koszty leczenia Aleksa Żakowskiego. Także promował  akcję dyrektor Jarosław Gomółka, informując przy okazji, że w SP-8 do tej pory zebrano ponad 3 tys. zł na ten szczytny cel. Większego formatu wydarzenie dla Aleksa szkoła zorganizuje w listopadzie.

Sędzią turnieju była Grażyna Turzyńska. Jego sponsorami był Urząd Miejski w Chojnicach oraz Starostwo Powiatowe w Chojnicach. Wyniki turnieju organizatorzy dostarczą redakcji w dniu jutrzejszym (25.10).

Otrzymaliśmy dziś (25.10.) od organizatorów podsumowanie sobotniego Turnieju. Zwycięzcą turnieju OPEN B w klasyfikacji generalnej został Konrad Sarnowski, tuż za nim uplasował się Maksymilian Henszke, a miejsce trzecie zajął Oskar Ludwicki. Najmłodsi chojniccy szachiści, którzy wzięli udział w turnieju, to pięcioletnia Madzia Knopik, sześcioletnia Agatka Gierszewska oraz siedmiolatki – Kornelia Cukierska, Wiktoria Knopik i Dominik Czarnowski.

Więcej szczegółów tutaj.

(je)