Szachowe zmagania mają już za sobą

W Szkole Podstawowej Nr 8 odbył się XX Regionalny Turniej Szachowy w formule szachów błyskawicznych pod hasłem „Bawmy się razem”. Do zawodów przystąpiło 39 szachistów rywalizujących w dwóch grupach turniejowych.

Turniej przyczynił się do integracji środowiska szachowego i podniesienia umiejętności szachowych uczestników.   |  fot. M. Osowicka

W turnieju OPEN A, w którym udział wzięło 10 dorosłych uczestników i w turnieju OPEN B gromadzącym 29 juniorów w wieku do 14 lat. Zwycięzcą turnieju OPEN B w klasyfikacji generalnej został Konrad Sarnowski, tuż za nim uplasował się Maksymilian Henszke, a miejsce trzecie zajął Oskar Ludwicki.

Najmłodsi chojniccy szachiści, którzy wzięli udział w turnieju, to pięcioletnia Madzia Knopik, sześcioletnia Agatka Gierszewska oraz siedmiolatki – Kornelia Cukierska, Wiktoria Knopik i Dominik Czarnowski. Maluchy dzielnie radziły sobie podczas zawodów poznając zasady rozgrywania turniejów. Rywalizacja podczas sportowych zmagań przebiegała w atmosferze fair – play.

Rezultaty zawodów:

Klasyfikacja turnieju OPEN A:

1. Janusz Franckowski  -  UKS „ÓSEMKA” Chojnice - 9,0 pkt.

2. Janusz Wilczek -  Człuchów  - 8,0 pkt.

3. Dawid Megger - UKS „ÓSEMKA” Chojnice  - 5,5 pkt.

Klasyfikacja seniorek:

1. Paulina Małek - UKS „ÓSEMKA” Chojnice  - 4,5 pkt.

2. Monika Gmura-Cukierska - Człuchów - 3,0 pkt.

3. Elżbieta Gmura - Człuchów - 2,0 pkt.

Klasyfikacja turnieju OPEN B:

Klasyfikacja juniorów do lat 18:

1. Oskar Ludwicki - Człuchów  - 6,5 pkt.

Klasyfikacja juniorów do lat 14:

1. Krzysztof Chmurzyński - Człuchów - 6,5 pkt.

2. Maciej Glaser - UKS „ÓSEMKA” Chojnice - 6,0 pkt.

3. Jan Neyman - UKS „ÓSEMKA” Chojnice - 5,5 pkt.

Klasyfikacja juniorek do lat 14:

1. Magdalena Warsińska - CKiB Brusy - 5,0 pkt.

2. Hanna Warsińska - CKiB Brusy - 5,0 pkt.

Klasyfikacja juniorów do lat 10:

1. Konrad Sarnowski - UKS „ÓSEMKA” Chojnice - 7,5 pkt.

2. Maksymilian Henszke - UKS „ÓSEMKA” Chojnice - 7,0 pkt.

3. Michał Czapiewski  - UKS „ÓSEMKA” Chojnice - 6,0 pkt.

Klasyfikacja juniorów do lat 8:

1. Kamil Laskowsk - UKS „ÓSEMKA” Chojnice - 4,5 pkt.

2. Mikołaj Jonak - Człuchów - 4,5 pkt.

3. Aleksander Gierszewski - UKS „ÓSEMKA” Chojnice - 4,0 pkt.

Klasyfikacja juniorek do lat 8:

1. Amelia Jonak - SP 8 Chojnice - 3,5 pkt.

2. Magdalena Knopik - UKS „ÓSEMKA” Chojnice - 3,5 pkt.

3. Wiktoria Knopik - UKS „ÓSEMKA” Chojnice - 5,5 pkt.

Trofea sportowe (puchary i medale) sfinansowano z grantów Urzędu Miejskiego oraz Starostwa Powiatowego w Chojnicach, nagrody rzeczowe ufundowane zostały przez UKS „Ósemka” Chojnice. Turnieje sędziowała Grażyna Turzyńska – sędzia klasy FA, nad całością czuwał komitet organizacyjny: Ala Sarnowska, Karol Gierszewski i Marzenna Osowicka – Zarząd UKS „Ósemka” Chojnice.

Zawody zostały zorganizowane przez Uczniowski Klub Sportowy „Ósemka” Chojnice oraz Szkołę Podstawową nr 8. Podczas inauguracji organizatorzy

wraz z dyrektorem SP 8 Jarosławem Gomółką apelowali o ofiarność na rzecz Aleksa Żakowskiego - trzymiesięcznego chojniczanina zmagającego się z ciężką chorobą. UKS „Ósemka” Chojnice zamierza zorganizować kolejne dwie imprezy szachowe  – w listopadzie i grudniu serdecznie zapraszając adeptów „Królewskiej Gry” do udziału.