Swornegacie pokochały bluesa

Sierpniowe wieczory nad jeziorem Karsińskim w Swornegaciach stają się centrum kameralnych koncertów bluesowych, łączących amfiteatr z plażą i lokalną społecznością. Spontaniczne jam sessions buduje autentyczną tradycję muzyczną w gminie Chojnice.

Ta coroczna impreza muzyczna tradycyjnie zagości w Amfiteatrze Letnim nad jeziorem Karsińskim w kaszubskiej miejscowości Swornegacie.   |  fot. arch/GOK

Choć na ósmą edycję festiwalu „Blues w Sworach” przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać, to letni sezon w Swornegaciach udowadnia, że muzyka zakorzeniła się tu na dobre. Malownicze Swornegacie w gminie Chojnice od lat przyciągają turystów nie tylko kajakami, czystą wodą i bliskością Borów Tucholskich. Odbywające się w tutejszym amfiteatrze Letnie Wieczory Kaszubskie oraz koncerty plenerowe - romansują z muzyką bluesową, która  potrzebuje przestrzeni, wolności i autentyczności.

Lokalne spotkania muzyczne udowadniają, że kameralne koncerty bez barier między sceną a widownią mają niepowtarzalną energię. Kluczową rolę w budowaniu tej tożsamości odgrywają lokalni działacze oraz Wiejski Dom Kultury współpracując z GOK w Chojnicach.  

(red.)