Święto desek, rolek i rowerów

Wczoraj (25.08.) skatepark w parku 1000 - lecia opanowali miłośnicy rolek, dziś swoje umiejętności zaprezentują zwolennicy deskorolek, a jutro rowerów. W niedzielę 27 sierpnia finał Black Tur Jam na Starym Rynku.

W piątek rolkarze mieli swój dzień prezentując swoje umiejętności.   |  fot. (m.n.)

Nieformalna grupa miłośników wymienionych już sprzętów przy wsparciu UKS Ósemki i Samorządu Osiedlowego nr 9 zorganizowała Black Tur Jam Chojnice 2017. To "święto" tych, którzy kochają ewolucje na deskorolkach, rolkach czy specjalnych rowerach.

Cała impreza potrwa w parku 1000 - lecia a zakończy w niedzielę koncertem na Starym Rynku w centrum miasta – zapowiadają organizatorzy.

(olo), fot. (m.n.) (olo)

 1. 29 sierpnia 2017  21:10   Dzięki, chojniczaninie!   Marzenna Osowicka

  Cieszę się, że tak pozytywnie oceniasz tę imprezę. Ja także jestem pełna podziwu dla młodych ludzi, którzy postanowili ją zorganizować. I przez kilka miesięcy angażowali się niesamowicie, żeby pozyskać sponsorów i dopiąć wszystko na ostatni guzik. I DOPIĘLI!!! :o) PATRYK ERWART - lider i DJ , Błażej Miliwek i Kuba Szupke - wykonawcy rampy i trofeów dla BMX, Dawid Gadomski "Garden" - projektant trofeów sportowych, Tobiasz Grochowski - projekt plakatu i dyplomów, Olgierd Szopiński - projektant i twórca graffiti na Skate Parku i ściance obok skateparku. No i rolkarze: Rafał Jesionowski oraz Michał Brzeziński. Pełen szacun dla Was! I nadzieja, że będziecie chcieli wpisać tę imprezę w kalendarz sportowy naszego Miasta Chojnice! :o)

  4
  0
 2. 27 sierpnia 2017  21:36   Black Tur Jam 2017 to chojnicki sukces!   chojniczanin

  Pokazy rowerzystów, rolkarzy, i deskorolkarzy podczas Black Tur Jam 2017 to chojnicki sukces! To była udana, interesująca i specjalistyczna impreza zorganizowana dla miłośników sportów ekstremalnych z Chojnic i innych regionów. Organizatorzy umieli stworzyć projekt nowatorskiej imprezy, która nie istniała w Chojnicach i potrafili wykorzystać do tego nową infrastrukturę skateparku pobudowanego niedawno w chojnickim parku 1000-lecia. To nowatorska propozycja dla rosnącej rzeszy młodych miłośników sportów ekstremalnych i pomysł na lepsze wykorzystanie istniejącego już w Chojnicach skateparku. Impreza dzięki pomysłowości organizatorów umiejętnie potrafiła połączyć sport ekstremalny z muzyką i artystami prezentującymi swoje graffiti. Dodatkowym pozytywnym elementem była zbiórka na rzecz dzieci i innych osób poszkodowanych w niedawnej nawałnicy. Brawa należą się organizatorom, artystom, muzykom, DJ-om, i oczywiscie sportowcom biorącym udział w imprezie. To była znakomita promocja sportów ekstremalnych połączona z atrakcyjnymi pokazami, i nowa oferta rekreacyjna dla chojniczan i turystów połączona z godnym podziwu elementem pomocy charytatywnej. Brawa i gratulacje dla organizatorów i pomysłodawców - Patryka Erwarta, Marzenny Osowickiej, Dawida (zwanego Gardenem), Błażeja, Rafała, Kuby,i Olgierda.

  7
  0