Święto Powiatu z Varius Manx

Za niecałe dwa tygodnie 20 lipca zapraszamy Was do Swornegaci. To właśnie tam będziemy obchodzić Święto Powiatu Chojnickiego. W ubiegłym roku bawiliśmy się przy muzyce Kamila Bednarka.

Mocnym muzycznym akcentem zakończy się tegoroczne Święto Powiatu Chojnickiego. Wieczorem wystąpi Varius Manx , a wcześniej będą także inne atrakcje.

Tym razem zaprosiliśmy specjalnie dla Was zespół Varius Manx z Katarzyną Stankiewicz.  Z pewnością nie zabraknie legendarnego utworu „Orła cień”, ale możecie spodziewać się sporego przekroju twórczości tej grupy. Varius Manx wystąpi na dużej, specjalnie zbudowanej na tę okoliczność scenie przy plaży. Początek koncertu o godz. 21.00.

Wcześniej zagra na niej Mitra. To znana folk-rockowa grupa z Gdyni. Koncertują od 2010 roku, a ich żywiołem jest kontakt z publicznością. Ale to nie wszystko. Wpadajcie na plażę już na godz. 15.00 bo wówczas rozpoczną się potyczki samorządowe – odrobina rywalizacji, ale przede wszystkim dobra zabawa.

O 15.45 wystąpi znany lokalnej publiczności Grzegorz Niemczyk. A w jego repertuarze z pewnością nie zabraknie ani Zbyszka Wodeckiego, ani Krzysztofa Krawczyka. Będzie ogień. Godzinę później podsumujemy powiatowy etap konkursu Piękna Wieś oraz wręczymy nagrody uczestnikom Potyczek Samorządowych. 

O 17.00 czeka nas kolejna dawka dobrej, polskiej muzyki. „Młodzi śpiewają Maanam”  to projekt który powstał z okazji 5 rocznicy śmierci wokalistki zespołu Kory Jackowskiej.

Będzie też Strefa Służb Mundurowych, uczestnicy Domu Pomocy Społecznej z pysznymi wypiekami i rękodziełem oraz strefa zabaw dla najmłodszych i nie tylko, o którą zadbają pracownicy naszego starostwa. Do wspólnego świętowania serdecznie zaprasza Starosta Chojnicki Marek Szczepański. 

Fb. St. Powiatowe