Sukcesy szachistów z PMDK

Z powodzeniem startowali szachiści „Koła” PMDK Brusy w turniejach szachowych w Chojnicach i w Łęgu. W Chojnicach w turnieju szachowym „Bawmy się razem”. wystartowało 5 naszych zawodników.

Sukces w Czersku odniósł Krzysztof Warsiński.

Wszyscy rozegrali 9 partii, odnieśli kilka cennych zwycięstw  i mieli możliwość doskonalenia umiejętności szachowych. Pierwsze miejsce w kategorii wieku do 10 lat zajął Filip Rumel - Czarnowski a trzeci był Dawid Warsiński. W kategorii wieku do lat 12 drugie miejsce zajął Krzysztof Warsiński a w  kategorii do lat 16 trzeci był Sylwester Lamczyk. Nie udało na podium zmieścić się Mateuszowi Dobbkowi, który był czwarty.

9 kwietnia w Łęgu z udziałem 37 uczestników odbył się XI Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Czerska. Tym razem wystartowało 10 naszych zawodników. Największy sukces w odniósł Sylwester Lamczyk, który wygrał dobrze obsadzoną kategorię „gimnazjalistów” wyprzedzając silnych zawodników UKS Ósemki Chojnice. Trzeci w tej kategorii był Mikołaj Bruski.  Zwycięstwo w kategorii „szkół podstawowych” odniósł Krzysztof Warsiński, a trzeci był jego młodszy brat Dawid. Kilka miejsc na podium wywalczyli również uczestnicy „Koła Szachowego” PMDK Brusy, które raz w tygodniu odbywa się w Czersku. W kategorii dziewcząt trzecie miejsce zajęła Aleksandra Kamińska, a w kategorii chłopców „szkół podstawowych” drugi był Patryk Schroeder. Życzymy dalszych udanych startów i sukcesów w kolejnych turniejach.