Sukces uczniów chojnickiej "Ósemki"

„Pierwszym krokiem ku sukcesowi zawsze jest decyzja: wchodzę w to!" powiedział Mark Twain, a za nim powtórzyli to już w październiku uczniowie, którzy rozpoczęli swoją przygodę w ogólnopolskim konkursie Liga Matematyczna im. Zdzisława Matuskiego.

Uczniom należy życzyć dalszych sukcesów edukacyjnych i wytrwałości w rozwijaniu swoich umiejętności matematycznych.   |  fot. nadesł.

Po to, aby 23 kwietnia odebrać zasłużone nagrody. Są to: Zuzanna Bukowska (kl. 5c), Maksymilian Zakrzewski (kl. 5c), Leon Jurkowski (kl. 6a), Jakub Zabłocki (kl. 6a), Martyna Jażdżewska (kl. 6b), Michał Piekarski (kl. 6b), Aleksandra Weltrowska (kl. 6b) - w kategorii klas IV-VI oraz Glib Desiateryk (kl. 7a) - w kategorii klas VII-VIII - zdobywając tytuł finalistek i finalistów.

Po najwyższe laury, czyli tytuł laureatów konkursu sięgnęli natomiast: Jakub Zabłocki (6a), Aleksandra Weltrowska (6b) oraz Michał Piekarski (6b). A jaka była ich droga? Długa i wymagająca. Zmierzyli się z ponad tysiącem rówieśników oraz trzema zestawami zadań z etapu eliminacyjnego. Potem czekał ich półfinał, który wyłonił najlepszych 201 młodych matematyków.

To właśnie oni w finale, który miał miejsce 23 kwietnia stanęli do ostatecznej rywalizacji i wśród nich było właśnie ośmioro uczniów SP 8 w Chojnicach, którzy dotarli na szczyt. Gratulacje należą się utalentowanym matematycznie uczniom za ich determinację i wytrwałość. Niech pasja zawsze będzie Waszą siłą napędową. Wyrazy uznania trzeba też skierować ku nauczycielom, którzy wspierali swoich podopiecznych w dążeniu do sukcesu. Gratulujemy!

Ilona Piesik