Studyjne Eksperiencje

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wernisażu wystawy Studyjne Eksperiencje odbywającej się w ramach Europejskiej Nocy Muzeów w Chojnicach. Wernisaż odbył się 13 maja w Centrum Sztuki Collegium ARS, które mieści się na poddaszu Kościoła Gimnazjalnego.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 13 czerwca.   |  fot. nadesł.

Ekspozycja składa się z prac Studentów oraz Artystów-Dydaktyków z trzech Wydziałów wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.  W wystawie bierze udział: Pracownia Technik Malarskich i Rysunkowych oraz Działań Innowacyjnych, Pracownia Technologii i Technik Ceramicznych w Malarstwie i Rzeźbie, I Pracownia Rzeźby, II Pracownia Rzeźby oraz Pracownia Projektowania Rzeźby w Architekturze i Urbanistyce.

Tuż po otwarciu wystawy odbyła się dyskusja o malarstwie pt. Obraz – czyli co? Dyskurs poprowadzili dydaktycy z Wydziału Malarstwa: prof. Jacek Jarczewski oraz as. Jarosława Pabich-Szmyt. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 13 czerwca. Ekspozycja jest udostępniana zwiedzającym po wcześniejszym zgłoszeniu tego zamiaru za pośrednictwem facebookowego profilu Centrum Kultury Podziemia w Chojnicach lub poprzez zgłoszenie mailowe.

W tytule zgłoszenia mailowego należy wpisać tytuł wystawy. Facebook: https://www.facebook.com/ckpodziemia/ e-mail: j.pabich-szmyt@asp.wroc.pl Oprócz udostępniania ekspozycji poprzedzonego zapisem, wystawa będzie czynna dodatkowo podczas dyżuru kuratorki w następujące dni:

19.05 (piątek) godz. 10:00 — 12:00

24.05 (środa) godz. 16:00 — 18:00

27.05 (sobota) godz. 11:00 — 16:00

31.05 (środa) godz. 16:00 — 18:00

10.06 (sobota) godz. 15:00 — 18:00

W czasie trwania wystawy będzie możliwość rozmowy z kuratorką oraz uczestnictwa w warsztatach z tworzenia w ściennych technikach malarskich pt. Sgraffito współczesne. Wydarzenie jest objęte patronatem honorowym wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Organizator: Chojnickie Centrum Kultury, Stowarzyszenie Centrum Kultury Podziemia

Kurator Projektu: as. Jarosława Pabich-Szmyt