Studia z zarządzania zasobami ludzkimi: Twój pierwszy krok do kariery w HR

Wybór właściwego kierunku studiów wielokrotnie nastręcza młodym ludziom trudności. Rynek pracy dynamicznie się zmienia, a do tego jest wymagający.

HR-owiec to pracownik działu Human Resources zajmuje się kierowaniem zasobami ludzkimi danej firmy, ścieżkami ich kariery, ale również i np. przeprowadzaniem ich zwolnień.   |  fot. mat. partnera

Dlatego rozważając dziedzinę, w której chcą się rozwijać, kształcić, powinni kierować się zapotrzebowaniem pracowników na dane stanowisko. Jeśli chcesz mieć gwarancję, że po ukończeniu studiów szybko znajdziesz dobrze płatną pracę, proponujemy rozważyć studia na kierunku zarządzanie zasobami ludzkimi. To kierunek, który daje możliwość rozwoju kariery w HR, a także jako doradca zawodowy czy specjalista ds. rekrutacji.

Zarządzanie zasobami ludzkimi – studia z gwarancją pracy

Współczesne przedsiębiorstwa trudno sobie wyobrazić bez działu HR, który jest odpowiedzialny za wszelkie kwestie związane z kadrami, płacami i rekrutacją pracowników. Do takiej pracy potrzebni są wykwalifikowani specjaliści, którzy poradzą sobie z wszelkimi administracyjnymi zadaniami.

Wybierając kierunek studiów zarządzanie zasobami ludzkimi, wykonasz pierwszy duży krok w kierunku pracy związanej z działem HR, ale nie tylko z nim. W czasie nauki poszerzysz swoją wiedzę i umiejętności z zakresu polityki i strategii personalnej, zarządzania zmianą w organizacji, kompetencjami, talentami, poznasz nowoczesne metody rekrutacji i selekcji oraz systemy motywacji.

Ponadto zgłębisz wiedzę dotyczącą wyzwań, jakie w przyszłości stoją w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, coachingu i mentoringu. Dzięki temu bardzo szybko po zakończeniu studiów znajdziesz zatrudnienie, ponieważ będziesz osobą, która zna wszystkie najnowsze techniki i metody pracy niezwykle przydatne w zarządzaniu kapitałem ludzkim.

Dlaczego warto studiować zarządzanie zasobami ludzkimi?

Wyższe studia zarządzanie zasobami ludzkimi kształtują specjalistów, którzy potrafią z innych osób wydobyć pozytywne cechy i przekuć je w sukces całego przedsiębiorstwa. To kierunek, który jest idealny dla osób, które w przyszłości chciałyby pracować w większych zespołach, realizować konkretne cele, a także wyznaczać nowe zadania oraz się doskonalić.

Zastanawiasz się, czy warto studiować zarządzanie zasobami ludzkimi? To kierunek, który otworzy Ci drogę w przyszłości do objęcia stanowiska: kierownika, managera, lidera czy dyrektora. Z łatwością znajdziesz pracę w dziale HR niezależnie od profilu jej działalności.

Będziesz mógł kierować zespołem. Poza tym będziesz profesjonalnie przygotowany do roli, w której będziesz odpowiedzialny za nowoczesne zarządzanie zasobami ludzkimi, motywowanie członków swojego zespołu oraz stwarzanie odpowiednich warunków zatrudnienia.

Po studiach możesz spełniać się w roli nie tylko lidera czy managera. Osoby, które ukończyły kierunek zarządzanie zasobami ludzkimi znajdą również zatrudnienie jako:

* manager ds. HR,

* doradca zawodowy,

* pracownik agencji zatrudnienia,

* specjalista ds. zarządzania zasobami ludzkimi,

* mentor,

* specjalista ds. rekrutacji,

* specjalista ds. szkoleń oraz rozwoju pracowników,

* manager średniego i wyższego szczebla w systemie gospodarowania zasobami ludzkimi,

* pracownik biura pośrednictwa pracy.

Zdobytą wiedzę podczas studiów od razu będziesz mógł wykorzystywać na wyżej wspomnianych stanowiskach. Gwarantujemy, że bardzo szybko znajdziesz pracę zgodną ze swoim wykształceniem. Ponadto zarobki dla osób, które mogą pochwalić się dyplomem z zarządzania kapitałem ludzkim, są naprawdę atrakcyjne!

Sprawdź ofertę edukacyjną Powiślańskiej Szkoły Wyższej

Jeśli szukasz uczelni, na której będziesz mógł zdobywać wiedzę i poszerzać swoje umiejętności na kierunku zarządzanie zasobami ludzkimi zapraszamy do zapoznania się z ofertą studiów na kierunku zarządzanie zasobami ludzkimi Powiślańskiej Szkoły Wyższej. To jedna z najstarszych niepublicznych uczelni w województwie pomorskim.

Zajęcia prowadzi wykwalifikowana i doświadczona kadra pracowników naukowych. Powiślańska Szkoła Wyższa spełnia wszystkie standardy i wymogi uczelni wyższej, a do tego może pochwalić się licznymi nagrodami i wyróżnieniami. Współpracuje z zagranicznymi ośrodkami, dzięki czemu studenci mają szansę przygotować się do pracy w środowisku międzynarodowym.

Powiślańska Szkoła Wyższa ma swoją siedzibę w: Gdańsku, Kościerzynie, Kwidzynie oraz Toruniu. Nie czekaj! Sprawdź ofertę tej uczelni i daj sobie szansę na otwarcie drogi do zawrotnej kariery zawodowej!

(mat. zewnętrzny)