W 2011 roku było 18 pożarów więcej niż rok wcześniej. Na szczęście o wiele mniej było innych zdarzeń, do których musieli wyjeżdżać strażacy z powiatu chojnickiego, którzy właśnie podsumowali – również statystycznie – miniony rok.
1 lutego 2012 08:49
W ciągu roku strażacy interweniują w różnego rodzaju zdarzeniach, najwięcej w wypadkach drogowych. | fot. arch.red.
18 pożarów więcej (227 w 2011 roku, 209 w 2010 roku,, 247 w 2009 roku), ale aż 158 mniej wyjazdów do innych zagrożeń (975 w 2011 roku, 1133 w 2010 roku, 922 w 2009 roku) – to główny bilans chojnickich strażaków za 2011 rok. Pokazuje on też, że pożary to tylko 20 proc. wyjazdów strażaków z chojnickiej KPPSP.
A jakie to są te inne zagrożenia? Najwięcej było wypadków drogowych – 225, ponad 100 razy strażacy interweniowali też w sytuacjach medycznych (pomoc) oraz blisko 100 w związku z silnymi opadami deszczu. 66 razy zmuszeni byli usuwać skutki silnych wiatrów. Zdecydowanie najwięcej pracy przy tych interwencjach strażacy mieli od czerwca do sierpnia. Na szczęście było też 7 telefonów mniej z fałszywym alarmem mniej.
Najczęściej strażacy wyjeżdżali do zdarzeń w Chojnicach – łącznie 421 razy. 287 razy interweniowali w gminie Chojnice, 324 razy w Czersku, 144 razy w Brusach i tylko 40 razy w Konarzynach. Najwięcej pożarów było również w Chojnicach (95), ale aż 74 odnotowano w Czersku.
Co ciekawe, najczęściej paliło się w miesiącu maju, a najwięcej pożarów wybuchało we wtorki i czwartki.
Strażacy w ciągu całego roku brali też udział w wielu ćwiczeniach, kursach, pozyskali też cenny sprzęt (w tym nowy wóz), który ułatwia im codzienną pracę i ratowanie życia. Wydział operacyjno – kontrolno - rozpoznawczy przeprowadził też 89 kontroli, a w 31 obiektach stwierdził naruszenia przepisów o ochronie przeciwpożarowej.
W roku 2011 wniesiono do komendy 42 wnioski o dopuszczenie do użytkowania obiektów budowlanych. W Komendzie Powiatowej PSP pełni służbę 58 strażaków. Jednak jak widać na nudę mieli niewiele czasu. Sporo pomogli im też koledzy z Ochotniczych Straży Pożarnych – najczęściej z Czerska i Charzyków.
(olo)

CHOJNICE.COM
© Copyright Chojnice.com 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonanie:
Portale internetowe
http://www.facebook.com/pages/Chojnice-mówią-stop-ACTA-/339721196059325?sk=wall
Więc jednak strażacy zasługują na podwyżkę?!
wszyscy w tym kraju poza urzedasami i politykami zasluguja na podwyzkę!!