Stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość

Policjanci chojnickiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę volvo, który znacznie przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. 27-letni mieszkaniec gminy Debrzno stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Przekroczenie prędkości o 65 km/h w terenie zabudowanym to prosty sposób, aby stracić prawo jazdy.   |  fot. KPP

Wczoraj po godzinie 11 policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę volvo. 27-letni mieszkaniec powiatu człuchowskiego w miejscowości Doręgowice gdzie dopuszczalna prędkość to 40 km/h pędził 105 km/h, czyli przekroczył dozwoloną prędkość,  aż o 65 km. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Został on ukarany mandatem karnym w wysokości 2 tysięcy złotych, a na jego konto trafiło 14 punktów karnych.

Przypominamy, że kierowca, który przekracza prędkość w obszarze zabudowanym minimum o 50 km/h musi liczyć się z konsekwencjami utraty prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli będzie nadal prowadzić, okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Apelujemy również do wszystkich kierowców o wyobraźnię i rozwagę podczas poruszania się po drogach. Pamiętajmy, że skrajnie nieodpowiedzialne zachowania, w tym nadmierna prędkość, szczególnie w rejonach przejść dla pieszych mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Zatem uszanujmy swoje bezpieczeństwo, życie i zdrowie oraz wszystkich innych uczestników ruchu drogowego.

KPP