Starosta otrzymał koszulkę z autografami zawodniczek RD Ladies

Wczoraj (4.07.) w Starostwie Powiatowym starosta Marek Szczepański oraz wicestarosta Jacek Klajna gościli zawodniczki Red Devils Ladies, działaczy oraz sztab szkoleniowy. Pogratulowali im ostatnich sukcesów w beach soccerze.

Drużyna Red Devils Ladies osiągnęła już w tym roku spore sukcesy. Z tej okazji starosta chojnicki wraz ze swoim zastępcą spotkał z zawodniczkami, sztabem szkoleniowym klubu przekazując m.in. drobne upominki.   |  fot. (je)

Jak już pisaliśmy, zajęły one II miejsce na Euro Winners Cup 2024 w portugalskim Nazare oraz zdobyły Puchar Polski Kobiet w Gdańsku. Z nim właśnie pojawili się w gmachu Starostwa. Natomiast pamiątkowe medale z tych zawodów obaj starostowie otrzymali po jednym egzemplarzu. Kolejnym prezentem była koszulka, na której zawodniczki Red Devils Ladies złożyły swoje podpisy. Natomiast od władz Powiatu dostały na zakończenie spotkania torby z upominkami.

W trakcie niego szef klubu Marcin Synoradzki podzielił się wrażeniami z udziału w zawodach w Portugalii i Gdańsku, a trenerzy opowiedzieli o treningach i o problemach, które trapią zawodniczki, jak kontuzje. Poprosili władze Powiatu o kontynuowanie wsparcia oraz o pomoc w znalezieniu w naszym regionie kolejnych sponsorów. Planują wystąpić z prośbą do pań prezydent w Trójmieście o wybudowanie w Gdańsku zadaszonego boiska do gier plażowych, by możliwe całoroczne treningi. W sezonie, czyli od kwietnia do września, odbywają się one z reguły właśnie w Gdańsku, gdyż z tego miasta i pobliskich pochodzi większość zawodniczek Red Devils Ladies.

Zapytaliśmy Marcina Synoradzkiego, czy byłoby możliwe zorganizowanie w Charzykowach (tego dnia był tam planowany trening zespołu) pokazowego meczu lub turnieju z udziałem Red Devils Ladies. Nie wykluczył takiej ewentualności.

(je)