Starlinki alternatywą dla światłowodu i sieci LTE w gminie Chojnice?

Nie raz pisaliśmy o problemach z dostępem do sieci komórkowej i Internetu, także poprzez światłowód, na terenie gminy Chojnice. Okazuje się, że przedsiębiorcy prowadzący w niej działalność przechodzą na dostęp do internetu poprzez Starlinki.

Każdy zainteresowany, jeżeli potrzebuje dostępu do Internetu, a lokalna infrastruktura nie spełnia oczekiwań może zamówić odpowiedni sprzęt i taki dostęp uzyskać.   |  fot. starlink

Nie jest to tania oferta adresowana do przeciętnej osoby fizycznej, ale w przypadku, jak ostatnio poinformował na konferencji prasowej wójt Zbigniew Szczepański, może być wybawieniem dla firmy prowadzącej jeden z ośrodków wczasowych w Drzewiczu.

- O możliwości skorzystania z Internetu z satelity dowiedziałem się od właściciela firmy w Chojniczkach. Podzieliłem się tą informacją z prowadzącymi duży ośrodek wypoczynkowy w Drzewiczu. Wcześniej narzekali, że ok. 1/3 potencjalnych klientów rezygnowała z rezerwacji, gdy dowiadywali się o bardzo słabym połączeniu z Internetem. Teraz są zadowoleni z zakupu Starlinka. Takie czasy, że przedsiębiorcy nawet na urlopie potrzebują kontaktu z firmą i ze światem poprzez Internet – zauważył wójt Zbigniew Szczepański.

(je)