Stare Dobre Małżeństwo kolejny raz koncertowało w Chojnicach

Komplet miłośników poezji śpiewanej z Chojnic i regionu oklaskiwało wczoraj (11.04.) w ChCK zespół Stare Dobre Małżeństwo, który w sierpniu br. będzie obchodził jubileusz 40-lecia działalności. Koncert, wraz z dwoma bisami, trwał ponad dwie godziny.

Stare Dobre Małżeństwo to najbardziej rozpoznawalny zespół z kręgu piosenki poetyckiej i ballady folkowej, nic dziwnego, że zebrał spore owacje.   |  fot. (je)

Czteroosobowy zespół, który używał przede wszystkim dwóch gitar akustycznych, skrzypiec, kontrabasu oraz czasem harmonijki przez lidera Krzysztofa Myszkowskiego, prowokował nie raz chojnicką publiczność do śpiewania nie tylko pierwszej zwrotki, ale i kolejnych. W repertuarze były nie tylko najnowsze utwory, ale i największe hity zespołu z całego okresu istnienia zespołu.

Z humorem opowiadał o utworach, wydarzeniach ze swego życia oraz dykteryjki z koncertów Krzysztof Myszkowski. Mimo upływu lat jego głos nadal czarował publiczność, która dwukrotnymi owacjami na stojąco przekonała SDM do dwóch bisów, które łącznie zawierały cztery utwory.

Po koncercie długa kolejka fanów zespołu ustawiła się do zakupów płyt kompaktowych oraz płyt winylowych, które ponownie wracają do łask i wykonawców, i fanów ich twórczości. Była także okazja zrobić sobie fotkę na tle ścianki promującej najnowszą płytę wydaną, jak wszystkie poprzednie, samodzielnie przez zespół SDM.

(je)