Sprawca napadu na bank zatrzymany

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku z funkcjonariuszami z Chojnic od kilku tygodni pracowali nad sprawą rozboju, do którego doszło w jednej z placówek bankowych na terenie Chojnic.

Za przestępstwo rozboju grozi 12 lat więzienia. Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj zapadnie decyzja o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanego mężczyzny.   |  fot. KWP Gdańsk

Z ustaleń policjantów wynika, że wkrótce potem, najprawdopodobniej ten sam mężczyzna, dokonał kolejnych napadów na banki na terenie województwa pomorskiego i kujawsko - pomorskiego. Praca funkcjonariuszy doprowadziła do wytypowania mężczyzny, którego podejrzewali o popełnienie tych przestępstw.

Przypomnijmy, 27 stycznia br. tuż po godzinie 17.00 dyżurny policji w Chojnicach został powiadomiony o rozboju, do którego doszło w banku w centrum miasta. Policjanci natychmiast zajęli się tą sprawą. Jak ustalili, sprawca położył przed obsługą kartkę z żądaniem natychmiastowego wydania pieniędzy i groźbą użycia broni. Zabrał pieniądze i uciekł. Kryminalni zabezpieczyli zapisy monitoringu, które szczegółowo analizowali. Rozpoczęli poszukiwania młodego mężczyzny, szczupłej budowy ciała i wzrostu około 180 cm.

W kolejnych dniach doszło do trzech  napadów rabunkowych na terenie województw pomorskiego i kujawsko - pomorskiego. Wielu policjantów z dużym zaangażowaniem badało okoliczności tych wszystkich zdarzeń. Ścisła współpraca funkcjonariuszy z KWP w Gdańsku i Chojnic i pozwoliła  zebrać mocne dowody w tych sprawach. Na ich podstawie kryminalni wytypowali mężczyznę, którego podejrzewali o dokonanie tych rozbojów.

Wczoraj (13.02.) w Starogardzie Gdańskim policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali 23 - latka. Mężczyzna był zaskoczony widokiem policjantów i nie stawiał oporu. Trafił do policyjnej izby zatrzymań w Chojnicach. Tego samego dnia mężczyzna usłyszał zarzut dokonania rozboju na placówkę bankową w Chojnicach. Prokurator prowadzący śledztwo zdecyduje o postawieniu kolejnych zarzutów.

KWP Gdańsk

relacja_video.jpg

 1. 19 lutego 2014  14:48   zal   iwa

  złodziei okradł

  0
  0
 2. 18 lutego 2014  16:51   Szkoda ze go zlapali   nena

  dla bankow to dobrze tylko je obrabiac

  0
  0
 3. 16 lutego 2014  11:44   głowa   punisher

  żeby sie nie uderzył w głowę (umyślnie lub nieumyślnie)

  0
  0
 4. 14 lutego 2014  21:24   żeby banią sie nie uderzył ...   anonim

  żeby banią sie nie uderzył tsss

  0
  0
 5. 14 lutego 2014  12:49   Dlaczego zatrzymanym nagina ... (3)   Danka

  Dlaczego zatrzymanym nagina się zawsze głowę do dołu? może ktoś wie, bo to trochę komicznie wygląda?

  0
  0
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 15 lutego 2014  16:57   aby nie pokazywać twarzy   anonim

   aby nie pokazywać twarzy

   0
   0
  • 14 lutego 2014  16:15   zatrzymanie   pikador

   Bo jak ma rece skute kajdankami i policjant trzyma go pod rece to cialo same sie wygina ku przodowi a zatrzymany nie stawia oporu poniewaz kazde podciagniecie rak ku gorze sprawia bol.

   0
   0
  • 14 lutego 2014  14:46   Żeby mogli robić loda..   anonim

   Żeby mogli robić loda..

   0
   0