Sportowcy i twórcy kultury otrzymali nagrody i stypendia burmistrza

Dziś (5.06,) w ChCK wiceburmistrz Adam Kopczyński dokonał aktu wręczenia nagród Burmistrza Chojnic za osiągnięcia sportowe oraz kulturalne w 2022 r. Okolicznościowe dyplomy otrzymali także stypendyści burmistrza, którzy w br. będą je wykorzystywać.

Sportowcy i animatorzy kultury to tegoroczni laureaci nagród burmistrza. To wyróżnienia dla osób, które w swojej dziedzinie zdobywają najwyższe laury i działają ponad przeciętność.   |  fot. (je)

Z powodu urlopu wypoczynkowego burmistrza Arseniusza Finstera - nagrody i stypendia wręczał wiceburmistrz Adam Kopczyński wraz z Łukaszem Cisewskim z Wydziału Sportu i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi. Uroczystość poprowadził wicedyrektor ChCK Łukasz Sajnaj. - Te nagrody i stypendia są ukoronowaniem ciężkiej i systematycznej Państwa pracy. Ważne jest też zaangażowanie waszych nauczycieli, czyli trenerów i instruktorów – przekazał nagrodzonym Adam Kopczyński.

Swoistym mostem, jak stwierdził wiceburmistrz, pomiędzy kulturą i sportem, była projekcja filmu zrealizowanego w 2022 na 100-lecie Chojnickiego Klubu Żeglarskiego przez stypendystę burmistrza Daniela Frymarka. Także w 2023 roku Daniel Frymark jest stypendystą burmistrza. Będzie realizował film „w technologii timelaps oraz hyperlaps ukazujący walory architektoniczne Chojnic ze szczególnym naciskiem na zabytkową część miasta.”

W I części wręczono nagrody „sportowe”. Odebrali je sportowcy i trenerzy z ChKŻ, Boxing Team Chojnice, UKS Bokser, Boxing Team Chojnice, MKS Chojniczanka 1930 SA oraz jako ostatni Piotr Dyląg z Bractwa Rycerskiego Herbu Tur w kategorii „łucznictwo”. Przerywnikiem muzycznym przed nagrodami i stypendiami dla „kultury” był występ duetu Irenusz Stanisławski (śpiew, tegoroczny stypendysta) oraz Piotr Budnik (gitara akustyczna), którzy wykonali dwa własne utwory.  

Więcej w fotogalerii oraz w wcześniejszym artykule o przyznanych nagrodach.

(je)