Spółdzielcy z os. 700 - lecia protestują

W ubiegłym tygodniu podaliśmy informację dotyczącą czerwcowych zebrań Walnego Zgromadzenia Spółdzielni Mieszkaniowej. Nie tylko jej były prezes Damian Pilacki jest niezadowolony z porannej pory ich przeprowadzania.

Dom przy ul.Jana Pawła II 3 jest docieplany, stosunki spółdzielców z władzami SM coraz zimniejsze.   |  fot. (je)

Na poniedziałkowym (30.05.) posiedzeniu Zarządu Samorządu Osiedla nr 5, które obejmuje os. 700 – lecia, także dyskutowano na ten temat. Wywołał go Kazimierz Fortuński, mieszkaniec spółdzielczego domu przy ul. Książąt Pomorskich. „Po otrzymaniu zawiadomienia o terminie zebrania, dotarło do mnie wiele sygnałów od sąsiadów i znajomych, którzy mieszkają na tym spółdzielczym w większości osiedlu. Są oburzeni porą ich organizowania. Nie jest łatwo wziąć przepustkę czy urlop, aby móc decydować o spółdzielczych sprawach. Postanowiliśmy zbierać podpisy pod protestem skierowanym do Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej.” – powiedział portalowi Kazimierz Fortuński.

Autorzy pisma żalą się w nim, że przez zwoływanie zebrań w godzinach wykonywania pracy zawodowej przez członków Spółdzielni, utrudnia lub uniemożliwia udział w nich. Pozbawia się przez to spółdzielców takich statutowych uprawnień, jak czynne i bierne prawo wyborcze, udział w głosowaniu uchwał i wniosków. Wnoszą, aby zebrania były organizowane wyłącznie pomiędzy 16.00, a 18.00. „Nie zastosowanie się Zarządu Spółdzielni do powyższego może skutkować zaskarżeniem podjętych na zebraniach uchwał.” – tak kończy się pismo protestacyjne. Najprawdopodobniej jutro (2.06.) zostanie złożone w siedzibie SM. Otrzymają je także do wiadomości członkowie Rady Nadzorczej oraz Rady Miejskiej Chojnic.

(je)

  1. 2 czerwca 2011  14:45   Prośba do gazety   Adrian

    Może któryś z Panów reporterów zapytał sie Zarządu Spółdzielni czy wiedzą o istnieniu takich bloków jak Młodzieżowa 9,11,13.Są to leciwe bloki,ale o ich dociepleniu jeszcze nikt nic nie wspomniał

    0
    0
  2. 2 czerwca 2011  12:50   Ha ha   Pigi

    Brawo każda metoda jest dobra aby utrzymać stołek a że szyte grubymi nićmi ? W zawodach Zarzad - Członkowie 1 : 0 dla zarządu.

    0
    0
  3. 2 czerwca 2011  12:06   ...i ignorancja   dziś już wiem...

    Ocieplany miał być cały blok, co wyszłoby znacznie taniej. Warunkiem była zgoda lokatorów na zaciągnięcie pożyczki. Niestety nikt nie otrzymał ze spółdzielni stosownego pisma (wyrażającego zgodę na pożyczkę), chociaż na ostatnim zebraniu bardzo wyraźnie o tym mówiono. W dodatku ociepla się stronę północno-wschodnią, która jest "cieplejsza" (w całej Polsce to strony południowa i zachodnia są bardziej narażone na deszcze i silne wiatry). Ręce opadają...

    0
    0
  4. 2 czerwca 2011  10:51   Arogancja   chrzan

    Władze Spółdzielni Mieszkaniowej "zapomniały", że są dla spółdzielców a nie spóldzielcy dla nich. Cała nadzieja w nowej ustawie o spółdzielczości mieszkaniowej!

    0
    0
  5. 2 czerwca 2011  09:40   Dość !!!!!!!!!   Viki

    Zróbcie w końcu to nadzwyczajne walne zgromadzenie ,podpisów macie dosyć,i wywalcie te władze na zbity pysk ,nie damy robić z siebie idiotów.

    0
    0
  6. 1 czerwca 2011  23:44   FANABERIA   skejt

    To fanaberia i kombinacja Pana uczonego Mollina.Zlapal sie chlopina stolka i go trzyma.Zastanowcie sie spodzielcy,czy nie lepiej powolywac wspolnoty ?.Kazdy kolejny zarzad moze byc taki sam,lub jeszcze gorszy!

    0
    0
  7. 1 czerwca 2011  21:33   Brawo!!!W końcu ...   obserwator

    Brawo!!!W końcu spółdzielcy się obudzili i mówią głośno dość "burakom"

    0
    0
  8. 1 czerwca 2011  21:25   do zarządu i rady nadzorczej   SP

    JAK WAM NIE WSTYD!!! PODAJCIE SIĘ DO DYMISJI!!!

    0
    0
  9. 1 czerwca 2011  20:49   Ocieplanie   B.P

    To ocieplanie już nie jest zabawne. O 12 kwietnia patrząc przez okno nie widzę nic oprócz rusztowań. Obserwując prace przy innych blokach to stwierdzić mogę, że firma wykonująca prace to dopiero przesadza!!!

    0
    0
  10. 1 czerwca 2011  19:54   za kogo oni nas mają, za ...   anonim

    za kogo oni nas mają, za dzieci? To są jakieś chore gierki. Dosc tego! Na zebraniu będę głosowała za nieudzieleniem dla zarządu absolutorium! Jak ktoś tak traktuje spółdzielców, to spółdzielcy na pewno wystawią odpowiednią cenzurkę.

    0
    0
  11. 1 czerwca 2011  18:36   Ale z Wami sobie zagrywają   Mieszkaniec domku a Wam współczuję

    Jeszcze godziny nocne mogę zrozumieć. Są niewygodne dla wszystkich. Dla pracowników Spółdzielni w godzinach pracy? Spółdzielcy oczywiście w ramach urlopu. Połapcie się wreszcie. Sółdzielcy dla zarządu czy odwrotnie?

    0
    0