Sosnowiec zdobyty!

Jesteśmy zawsze tam, gdzie Chojniczanka gra" - takie śpiewy słychać z sektora gości na Stadionie Ludowym w Sosnowcu, gdzie kolejny mecz o ligowe punkty w środowy wieczór (18.08.) toczyła drużyna Chojniczanki.

Trener Grzegorz Kapica ma powody do zadowolenia. Jego praca zaczyna przynosić tak oczekiwane przez kibiców efekty.   |  fot. m.n.

Trener Grzegorz Kapica asygnował do gry następujący skład: 12. Krzysztof Baran 4. Michał Mikołajczyk 10. Robert Sierant 13. Grzegorz Jakosz 16. Tomasz Lenart 6.Tomasz Pestka 7. Sławomir Ziemak 17. Sławomir Pach 2. Paweł Noga 9. Piotr Kwietniewski 22. Krzysztof Rusinek.

Zawodnicy rezerwowi: Mateusz Szafrański 20. Artur Kowalczyk 8. Aleksandar Atanacković 14. Daniel Fabich 23. Sylwester Kret 11. Szymon Gibczyński 19. Maciej Niewęgłowski.

Na początku pierwszej połowy gra głównie toczyła się w środku pola. W 10 min. pierwszy strzał na bramkę gospodarzy oddał Sławomir Ziemak. Zawodnicy Chojniczanki w miarę upływu czasu zaczęli grać składniej i konstruować akcje. Potwierdzeniem tego była 21 min., kiedy Piotr Kwietniewski po zagraniu Tomasza Pestki strzelił z kilku metrów, a po dobitce Sławomira Pacha piłka wyszła na rzut różny. Za zagranie ręką w 23 min., żółtą kartką ukarany został Robert Sierant. (Chojniczanka). Goście kilkakrotnie zagrozili bramce rywala, który próbował kontratakować, jednak bez powodzenia. W 37 min. interwencja bramkarza Chojniczanki uratowała zespół przed utratą gola. Po przejęciu piłki zawodnik Zagłębia w sytuacji sam na sam z bramkarzem - musiał uznać wyższość Krzysztofa Barana. Ostatnie minuty pierwszej części meczu to przewaga Chojniczanki. Przedłużona o ponad minutę pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem 0:0.

II połowa to również ofensywna gra Chojniczanki. W 58 min. nastąpiła pierwsza zmiana w zespole gości: Szymon Gibczyński w miejsce Krzysztofa Rusinka. Minutę później totalne zaskoczenie w zespole Zagłębia, ogromna radość w zawodników Chojniczanki po zdobyciu bramki przez Michała Mikołajczyka, który skierował ją po dobitce do bramki, po wcześniejszym mocnym uderzeniu Tomasza Pestki. W 72 min. nastąpiła druga zmiana. Na boisku pojawił się Daniel Fabich w miejsce strzelca bramki. W ostatniej zmianie Sylwester Kret zastąpił Piotra Kwietniewskiego. Przysłowiową kropkę nad  „i” przystawił w 83 min. Szymon Gibczyński, który po zagraniu Sławomira Ziemaka (wjechał) w pole karne i w sytuacji sam na sam posłał piłkę do bramki Zagłębia. Chojniczanka - Zagłebie Sosnowiec 2:0. W 93 min. sędzia zakończył spotkanie. Chojniczanka przez wielu w tym meczu skazana na porażkę wywozi 3 cenne punkty. Tym samym seria zwycięstw Zagłębia dobiegła końca. Następne spotkanie Chojniczanka rozegra w niedzielę 22 sierpnia o godz. 17:00 z Polonią Nowy Tomyśl.

(red)

Pozostałe wyniki:

Zawisza Bydgoszcz  - Miedź Legnica 0:0

GKS Tychy -  KP PWSZ Górnik Wałbrzych 0:0.

1. 19 sierpnia 2010  11:09   Ole le le.... Chojniczanka to ...   anonim

Ole le le.... Chojniczanka to się wie ...

0
    0
  2. 19 sierpnia 2010  11:08   W Chojnicach w sobote ... (1)   anonim

W Chojnicach w sobote wygrają druga ligę przeorają, KTO NAJLEPSZY JEST! MKS! MKS!

3. 19 sierpnia 2010  10:21   Brawo!   MKS Fan

Brawo też dla portalu za dobry tekst i na prawdę miłą dla oka tabelę rozgrywek. Oby tak dalej!

0
    0
  4. 19 sierpnia 2010  08:59   Kurcze, kto by pomyslał, że ...   anonim

Kurcze, kto by pomyslał, że w Sosnowcu skroją Zagłebie, chyba nikt w to nie wierzyl?

0
    0
  5. 19 sierpnia 2010  02:30   brawo   johny bravo

zwracam honor ,myslalem ze bedzie to gorzej wygladac ta cala nasza gra w 2 lidze ale mile sie zaskakuje z kazdym meczem.brawo ,boy tak dalej

0
    0
  6. 19 sierpnia 2010  00:10   A podobno chcieliście ... (1)   fan

A podobno chcieliście Kapicę na taczkach wywozić...

0
  12. 18 sierpnia 2010  21:17   Gdybym dziś postawił 1 zł ...   strachliwy hazardzista

Gdybym dziś postawił 1 zł na Chojniczankę u bukmachera na Młyńskiej, dostałbym 7,80 zł! Najwięcej z wszystkich par tej kolejki II ligi!