Słuchawki bezprzewodowe nauszne — te modele sprawdzą się podczas biegania

Słuchawki nauszne podczas biegania? Czemu nie! Większości osób trening w słuchawkach nausznych kojarzy się głównie z irytacją — taki sprzęt ma bowiem tendencję do częstego zsuwania się z głowy podczas aktywności fizycznej.

Lekkie, poręczne, świetnie trzymające się uszu, intuicyjne w obsłudze – takie powinny być słuchawki do biegania.   |  fot. ilustrac.

W tym artykule udowadniamy jednak, że wcale nie musi tak być, i przedstawiamy trzy modele nausznych słuchawek, które świetnie sprawdzą się podczas biegania.

Artykuł sponsorowany

Cechy dobrych nausznych słuchawek bezprzewodowych

Każde słuchawki nauszne bezprzewodowe powinny mieć poniższe cechy. Bez względu na to, czy będziesz je wykorzystywał do biegania, czy jakiegokolwiek innego celu:

- Wysoka jakość dźwięku. Wpływa na nią moc maksymalna urządzenia, szerokie pasmo przenoszenia oraz wysoka impedancja. Mimo wszystko sam najlepiej wiesz, z jakiego typu słuchawek korzysta Ci się najlepiej. Naszym osobistym faworytem są te z dobrej jakości bassem.

- Wygodne w noszeniu. Brak irytującego przewodu załatwia już dużą część tej kwestii. Nadal ważna jest jednak kwestia regulacji słuchawek, ich kształtu, wielkości oraz zastosowanego materiału. Jeśli planujesz często z nich korzystać, to wygoda powinna grać dla Ciebie główną rolę.

- Długi czas pracy na baterii. Sprzęt bezprzewodowy trzeba, niestety, ładować. Warto więc zadbać o to, aby nie robić tego zbyt często. Optymalny czas pracy słuchawek na baterii to minimum 10 godzin — choć dobrze, gdyby wartość ta była jeszcze wyższa. Najlepsi producenci deklarują nawet 20 godzin.

W zależności od użytkownika, przydatne mogą być też dodatkowe funkcje / akcesoria. Zaliczamy do nich wysokiej jakości mikrofon, moduł NFC czy aktywną redukcję hałasu.

Dodatkowe cechy dobrych słuchawek do biegania

A jakie cechy dodatkowo powinny posiadać nauszne słuchawki bezprzewodowe, w których planujesz uprawiać sport? Osobiście zaliczylibyśmy do nich:

- “Przyczepność” do głowy. Przy bieganiu Twoja głowa będzie w ciągłym ruchu. Podczas przymierzania słuchawek wykonaj kilka gwałtownych ruchów i sprawdź, czy nie spadną. Dobrze przylegać powinna zarówno górna obudowa (pałąk) jak i głośniki (muszle).

- Możliwość słuchania po kablu. Zapomniałeś naładować słuchawek, a jesteś w połowie trasy? Wtedy przyda Ci się dodatkowa możliwość słuchania po kablu. Dzięki temu sprzęt audio będzie mógł Ci służyć zarówno jako bezprzewodowy, jak i przewodowy.

Oprócz tego istotna jest cecha, aby materiał nie grzał Cię w głowę i nie powodował potliwości. Jak widzisz — uprawianie sportu w słuchawkach nausznych jest jak najbardziej możliwe. Więcej ciekawych porad znajdziesz pod tym linkiem: https://www.komputronik.pl/informacje/sluchawki-bezprzewodowe-do-biegania/.

Słuchawki nauszne bezprzewodowe - polecane przez nas modele

Poniżej przeczytasz o 3 proponowanych modelach w różnych przedziałach cenowych:

Słuchawki adictus

- Audictus Winner. Proste słuchawki, ale jak najbardziej wystarczające. Szerokie pasmo przewodzenia oraz impedancja na poziomie 32 Ohmów. Zawodzi niestety dość krótki czas pracy, który wynosi zaledwie 8 godzin. Mimo wszystko sprzęt bardzo dobrze trzyma się głowy, dlatego jak najbardziej nadaje się do treningów na zewnątrz.

- JBL Tune 510BT. Możesz spodziewać się brzmienia JBL Pure Bass, bezprzewodowego przesyłania danych przez Bluetooth oraz nawet 40 godzin działania akumulatora. Oprócz tego znajdziesz tutaj: zestaw głośnomówiący, połączenia wielopunktowe oraz (co najważniejsze) świetną jakość audio.

JBL słuchawki

- JBL Tune 660 BT NC. Kolejne słuchawki bezprzewodowe spod loga JBL. To po prostu sprzęt najwyższej klasy. Świetnie trzyma się głowy (nawet podczas wykonywania intensywnych ruchów) a jakość audio jest nieskazitelnie czysta. Czas pracy na baterii z włączonymi funkcjami Bluetooth oraz ANC to 12 godzin.

Wszystkie wyżej omówione modele nausznych słuchawek bezprzedowoych znajdziesz w sklepie Komputronik. Znajdź optymalny dla siebie przedział cenowy i wybierz sprzęt, który najbardziej odpowiada Twoim wymaganiom.

Artykuł sponsorowany Komputronik