Siódemka otworzyła drzwi dla swoich przyszłych uczniów. Było wesoło i przyjaźnie

Chojnickie podstawówki zachęcają dzieci i ich rodziców do zapisywania się na nowy rok szkolny. Ze względu na reformę oświaty każdy uczeń będzie wyjątkowo cenny. Ale od wielu lat szkoły starają się pracować na własną markę.

W siódemce dzieci mogą liczyć na fajnych nauczycieli, dobrze wyposażone sale i bogatą ofertę zajęć.   |  fot. (m.n.)

Tak jest też w Szkole Podstawowej nr 7, która wchodzi w skład jeszcze Zespołu Szkół nr 7. Wkrótce tę szkołę będą żegnać gimnazjaliści i placówka zostanie szkołą podstawową z oddziałami przedszkolnymi. W sobotę szkoła gościła przyszłych uczniów oraz ich rodziców. Powitała ich dyrektorka szkoły Aleksandra Mroczkowska, która mówiła nie tylko o ofercie edukacyjnej, ale przedstawiła tez patronów szkoły, motto, jakie przyświeca pedagogom  i zaprosiła najmłodszych z opiekunami do zwiedzania szkoły.

Również w tym zakresie szkoła nie ma się czego wstydzić. Klasy wyposażone są w sprzęt multimedialny, rodzice mogą korzystać z e- dziennika, a uczniowie mają się gdzie wybiegać – orlik, nowa sala gimnastyczna też nie są bez znaczenia.  Dzieci w każdej z sal lekcyjnych mogły się pobawić, pokolorować, rozwiązywać zadania i zbierały za to w nagrodę kolejne naklejki. Otwarta była sala gimnastyczna, świetlica, był też występ w języku kaszubskim, którego można się w szkole uczyć.

Dla młodszych kolegów występ przygotowały dzieci z klas II b oraz III b – była krótka historia szkolna Tomcia Palucha. - Ten dzień pokazał rodzicom, że nowi pierwszoklasiści w naszej szkole będą bezpieczni, a wiedzę i umiejętności zdobywać będą w sposób dostosowany do ich potrzeb oraz na najwyższym poziomie – podsumowali ten dzień na szkolnym Facebooku nauczyciele.

Tekst i fot. (olo)