Siedem firm chce budować zachodnie obejście Chojnic

15 listopada mają zostać otwarte oferty firm zainteresowanych realizacją zachodniego obejścia miasta. Przetarg organizuje Zarząd Dróg Wojewódzkich, a jego wynik zatwierdza Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk.

Realizacja planowanej inwestycji ma potrwać dwa lata.   |  fot. ilustrac/arch. A. Knitter

Ta inwestycja, jak już informowaliśmy, jest w Programie Budowy Obwodnic na drogach wojewódzkich i pod koniec 2021 roku otrzymała rządową dotację w kwocie 25 mln zł. - Mam nadzieję, że ten przetarg zostanie rozstrzygnięty, gdyż budowa zachodniego obejścia jest nieodzowna dla Chojnic ze względu na korki w mieście.

- Dotyczy to przede wszystkim ul. Bytowskiej, Szerokiej, ronda Solidarności i Sępoleńskiej, ale skorzysta na nim także ul. Gdańska i Sukienników. Budowa ma trwać dwa lata – przekazał burmistrz Arseniusz Finster. Przy okazji zapytaliśmy włodarza miasta, czy jest postęp w planach budowy węzła Nieżychowice na obwodnicy miasta, który byłby w pobliżu połączenia zachodniego obejścia z drogą wojewódzką do Sępólna Krajeńskiego.

- Niestety nie. GDDKiA w Gdańsku uważa, że ten węzeł powinien wybudować Pomorski Urząd Marszałkowski. Mam inne zdanie, gdyż powinna to być rola zarządcy drogi o wyższej kategorii. Jak wiadomo, trwa przebudowa DK 22 z Czerska do Chojnic. Następnym odcinkiem tej drogi do modernizacji ma być obwodnica Chojnic. Wówczas powstanie druga jezdnia na brakujących odcinkach. Będziemy zabiegać, by wówczas powstał i wspomniany węzeł – zadeklarował Arseniusz Finster.

(je)