Sesje w galopującym tempie

Wczoraj (5.10.) w ratuszu a dzisiaj w starostwie w dość szybkim tempie obradowali radni. Na każdej z sesji pomimo dość skąpego zestawu uchwał emocji nie zabrakło.

Radni podczas sesji przegłosowali m.in. uchwałę dotyczącą wykupu lokali użytkowych.   |  fot. (ro)

W ratuszu w nawiązaniu do pakietu uchwał o sprzedażach lokali Krzysztof Haliżak proponował sprzedaż mieszkań ZGM z 95 procentowym upustem.  Ten wniosek jednak nie zyskał akceptacji ani burmistrza ani koalicji. Wśród interpelacji wrzawę wywołał Bartosz Bluma, domagając się unieważnienia umowy opiewającej na 12 tysięcy złotych z radiem RCH+. - To radio ma mało odbiorców, poza tym kontrowersje budzi fakt, iż płacimy za przekazywanie informacji a inne media robią to bez udziału naszych pieniędzy. Burmistrz Finster ripostował, że informacje te docierają do szerokiego kręgu odbiorców i umowa jest realizowana należycie. A na dodatek jest to umowa na promocję miasta. - Nie wykluczam, że w przyszłym roku wytypujemy inną firmę medialną do realizacji tej umowy. Do końca roku więc umowa będzie kontynuowana. A co do uchwał - wszystkie dotyczące różnych aspektów sprzedaży lokali użytkowych radni przegłosowali bez dłuższej dyskusji. Warto jeszcze odnotować glos podziękowania radnej Renaty Dąbrowskiej, która na sesji wyraziła wdzięczność za pomoc wszystkim, którzy pomogli w budowie boiska na osiedlu Pawłówko - Małe Osady.

Równie sprawnie przebiegała dzisiaj sesja w powiecie. Radni zajęli się kilkoma uchwałami dotyczącymi likwidacji szkół, które nie znalazły popytu wśród uczniów. Zlikwidowane będą więc Licea Profilowane w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 i nr 2 w Chojnicach oraz w Malachinie. Kolejny pakiet uchwał dotyczył spraw związanych z Centrum Edukacyjno Wdrożeniowego. W sprawie tej instytucji głód informacji miał radny Mieczysław Bloch, nie usatysfakcjonowany dość oszczędną wypowiedzią dyrektor Urszuli Lange podczas otwarcia CEW.  Na sesji wyjaśniła, na czym będzie polegać działanie tej placówki. - Równolegle do 25 października prowadzimy nabór przedsiębiorstw oraz wyposażamy biura w inkubatorze . Młodym firmom zaoferujemy nie tylko kompletnie wyposażone biura, ale i szkolenia i usługi badawcze dostosowane do profilu działalności. Dla potrzeb owych firm będzie też działać wirtualne biuro - na zasadzie sekretariatu. Uruchomimy też nie tylko dla studentów Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości. Tam będzie można spróbowania się w biznesie bez zakładania firmy. Będzie też działał Studencki Klub Przedsiębiorczości, pod egidą Wyższej Szkoły Gospodarki.

Kolejna z interpelacji dotyczyła informacji o stanie przygotowań od budowy Kaszubskiej Marszruty. - Gminy okroiły już składowe części tej inwestycji, jej finansowy zakres zmalał z 30 do 21 milionów złotych - wyjaśniał Marek Szczepański. - Utrzymanie będzie unijne dofinansowane w wysokości 9,9 mln złotych. W październiku podpiszemy w tej sprawie umowy z Urzędem Marszałkowskim .W ramach inwestycji powstanie ok. 50 km nowych ścieżek, z planowanych 82 kilometrów, oznakujemy kolejne 106 kilometrów, odbudujemy most w Babilonie.

(ro)

fotoreportarz.jpg

  1. 8 października 2011  20:06   bez komantarzy?   obserwator

    Aż wierzyć się nie chce, że nikt nie komentuje:)

    0
    0