Sesja pod znakiem oświaty

Dziś rada powiatu chojnickiego zdecyduje m.in. o likwidacji czterech szkół. Tymczasem wczoraj (21.02.) komisja Edukacji Kultury i Sportu otrzymała fachowe narzędzia, za sprawą których może określić, jakie standardy panują w sieci szkół ponadgimnazjalnych.

Maria Wróblewska (z lewej) i Bożena Stępień.   |  fot. (ro)

To opracowany przez MEN zestaw wskaźników, które decydują o przygotowaniu informacji o stanie realizacji zadań oświatowych. Referowały je Bożena Stępień i Maria Wróblewska. Pod uwagę branych jest 21 statystycznych wskaźników dotyczących uczniów, kadry nauczycielskiej i finansowania oświaty. Ich analiza pozwoli określić i porównać m.in. najważniejsze z nich - choćby wskaźnik całkowitych wydatków bieżących na zadania oświatowe, przypadające na jednego ucznia.  

- Zestawienie tych wszystkich wskaźników to wiedza przydatna przy podejmowaniu decyzji o otwieraniu lub zamykaniu szkół, nie tylko w obecnej sytuacji, ale i na przyszłość - informowała radna Stępień, przewodnicząca komisji Edukacji, Kultury i Sportu.

Decyzje, które mają być dzisiaj podjęte, dotyczą likwidacji Zasadniczej Szkoły Zawodowej w ZSP nr 3 w Chojnicach, Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 4 w ZSKP w Chojnicach, Liceum Profilowanego dla Dorosłych w CKU w Chojnicach oraz III Liceum Profilowanego w ZSP nr 3 w Chojnicach.

(ro)

  1. 22 lutego 2012  10:29   Ja znam p.Skaje (1)   anonim

    Ja znam p.Skaje

    0
    0
    Pokaż/ukryj odpowiedzi
  2. 22 lutego 2012  10:25   Starostwo rozwiązać!   anonim

    Starostwo rozwiązać!

    0
    0