Seniorzy opanowali park

Na co dzień często można spotkać osoby w „złotym wieku” w Parku 1000 – lecia, ale dziś (19.05.) ten dzień i miejsce były specjalnie dla nich. Na stoiskach można było napotkać wiele ciekawych rzeczy i osób.

Wodzirejem była Daria Kwiatkowska z ChCK, która sprawiła radość nie tylko sobie, ale i otoczeniu.   |  fot. (je)

Takie akcje jak dzisiaj powinny być organizowane częsciej. Wówczas może mielibyśmy mniej schorowanych i zasępionych seniorów, za to więcej aktywnych i radosnych. Właśnie z myślą o nich zorganizowano dziś Dzień Seniora. Zgodnie z założeniami, seniorzy mieli być nie tylko biernymi odbiorcami, lecz aktywnymi uczestnikami tego święta. Próbowali więc swych sił w różnych dziedzinach pracy artystycznej, mieli okazję zażyć ruchu pod fachowym okiem, z chęcią korzystali ze strefy gastronomicznej, czy skusili się na słodki poczęstunek.

Nie zabrakło konkursów z nagrodami w tym z historii, gdzie trzeba było m.in. opowiedzieć np. na pytanie „ kto jest autorem powiedzenia, że Chojnice są kluczem i bramą Pomorza, wymienić minimum 3 patronów rond, lub ilu radnych liczy RM Chojnic. Swoje stoisko miało Centrum Medyczne „Gemini” a Urząd Miejski stoisko programów antysmogowych. Tradycyjnie MBP przygotowała bogatą ofertę książek. Atrakcji było co niemiara i to nie tylko za sprawą Akademii Tańca „Piętro Wyżej”.

Bardziej odważni mogli podziwiać miasto z wysięgnika. Ceniący wypoczynek na działce mieli też okazję zapoznać się  ze stoiskiem ogrodniczym i zasięgnąć fachowej porady. Całości dopełniała gwiazda pikniku zespół Dancing Band. W trakcie imprezy za symboliczne 5 zł można było skosztować potrawy z grilla, gdzie dochód zostanie przekazany na wspomożenie leczenia Liwii z Chojnic.       

A że pogoda dopisała i figla nie sprawiła to i frekwencja była przyzwoita. Ten dzień miał uświadomić sędziwym chojniczanom, że nie trzeba skazywać się na przebywanie w czterech ścianach mieszkania. A odnowiony Park 1000 - lecia jest idealnym miejscem do tego, bę dodać swemu życiu w "złotym wieku" więcej barw i radości.

(red.) Fot. (je)