Sala sportowa dla szkoły przy ul. Angowickiej może kosztować prawie 11 mln zł

Zostały otwarte oferty w II przetargu ogłoszonym przez Powiat Chojnicki na budowę sali sportowej wraz z łącznikiem dla szkoły ponadpodstawowej przy ul. Angowickiej. Najniższa oferta opiewa na 10,9 mln zł. W pierwszym przetargu było ok. 12,3 mln zł.

Kwota pozostała do domknięcia tej inwestycji jest spora - poinformował starosta.   |  fot. (je)

Powiat Chojnicki otrzymał z programu prowadzonego przez Ministerstwo Sportu dotację na budowę sali sportowej przy szkole zawodowej przy ul. Angowickiej w wysokości jedynie 30% kosztu budowy, czyli 3,5 mln zł. W powtórzonym przetargu jest osiem ofert. Najniższa z nich jest na 10,9 mln zł. To ok. 1,4 mln zł mniej, niż przy pierwszym podejściu, ale i tak dalej jest bardzo wysoki udział wkładu własnego z budżetu powiatu, czyli 7,4 mln zł.

- Rozważamy w Zarządzie Powiatu, czy podpisać umowę ze zwycięzcą przetargu, czy wycofać się z niego. Kwota pozostała do domknięcia tej inwestycji jest spora. Być może spróbujemy ponownie wziąć udział w ministerialnym konkursie na inwestycje sportowe, bo aktualnie można uzyskać nawet i 80% dofinansowania – przekazał na ostatniej konferencji prasowej starosta Marek Szczepański.

(je)