Są wyniki II edycji akcji odkrywającej lokalne talenty

W listopadzie 2022 ChCK rozpoczęło nabór chętnych do akcji „mójdomkultury”. Podzielono ją na 4 kategorie: obraz, dźwięk, słowo, ruch. Organizatorzy czekali na zgłoszenia od osób działających w obszarach nie tylko muzyki.

Akcja została zainicjowana przez Chojnickie Centrum Kultury w 2020 r.   |  fot. FB ChCK

Także malarstwa i rysunku, fotografii, filmu, także rzeźby, grafiki. Niemożliwe jest wybranie tylko 10 osób, otrzymaliśmy wiele wspaniałych prac i nagrań. Z drżeniem w głosie kapituła konkursowa podejmowała ostateczne decyzje. Tym sposobem wyłoniliśmy najciekawszych Twórców - biorąc pod uwagę poziom artystyczny, pomysł i formę prezentacji.

Na poniższej liście znajduje się kilka osób z pierwszej edycji, postanowiliśmy dać im szansę, gdyż wnieśli coś nowego do tegorocznej akcji i sukcesywnie rozwijają swój warsztat. Przykro nam, że spośród otrzymanych 38 zgłoszeń, musieliśmy część odrzucić. Pamiętajcie, że Wasza twórczość jest cenna, kontynuujcie swoją artystyczną podróż - my wierzymy, że nasze drogi się jeszcze skrzyżują.

Z tego miejsca podziękowania dla Młodzieżowej Rady Miejskiej oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej za pomoc w nagłośnieniu akcji. Gratulacje dla Laureatów! Odezwiemy się do Was w najbliższych dniach, aby ustalić dalsze działania. A Państwa już dziś zapraszamy na finał pełen wrażeń i różnorodności - mamy w regionie wiele utalentowanych osób! Śledźcie nasze poczynania i wyczekujcie szczegółów. 

Laureaci II edycji #mójdomkultury: Mateusz Fortuński; Entfloria: Wiktoria Żmudzka, Filip Hoppe, Wiktor Kardasiński; Maciej Wiligala; Julia Stoltmann i Monika Wardyn; Wiesia Szypelt; Anna Pupka Lipińska; Agata Kłos; Mateusz Włodarczyk; Wiktoria Wagner; Maciej Szulc; Emilia Gawin; Daria Lunitz; Stefan Olszak; Wiktoria Porożyńska; Paulina Bała; Hanna Ignasiak; Ewa Wojtas; Dominik Szczęsny; Mateusz Mantej; Dariusz Jazdzewski; Dominika Szałkowska; Radosław Ginter.

ChCK